کاهش مصرف برق با کنتور هوشمند

|
۰ دیدگاه
کنتور هوشمند

فاز اول کنتورهای هوشمند سال آینده در ایالت ملاکای مالزی رونمایی می‌شود.

به گزارش کلیک، تنگا ناسیونال مالزی (TNB) تصمیم دارد زیرساخت کنتور هوشمند خود را برای ۸٫۵ میلیون مصرف کننده در کشور طی یک برنامه رمان‌بندی شده،  توسعه دهد که فاز اول این پروژه سال آینده برای مصرف‌کنندگان ایالت ملاکا انجام خواهد شد.

حدود سیصد هزار کنتور هوشمند در خانه‌های این ایالت جایگزین کنترهای معمولی خواهند شد. کنتور هوشمند دستگاهی است که میزان مصرف برق در بازه زمانی یک ساعت یا کمتر را ثبت می‌کند و به طور روزانه این اطلاعات را جهت بررسی یا صدور صورت‌حساب به اداره برق منتقل می‌کند.

Datin Siti Laila Sri Asih S Garieb، مدیر ارشد پروژه کنتور هوشمند TNB اخیرا طی مصاحبه ای با گزارشگران رسانه TNB اعلام کرد: از اجرای این پروژه بسیار خوشحال است، زیرا مشتریان به زودی می‌توانند به صورت لحظه به لحظه اطلاعات مربوط به میزان مصرف برق خود را دریافت کنند و الگوی مصرف و یا قطعی برق خود را بررسی نمایند.

او هم‌چنین افزود: این محصول ما را قادر خواهد ساخت تا میزان مصرف برق مشتریان خود را بررسی کنیم و به آنان کمک کنیم تا با درست مصرف کردن، هزینه کمتری در ازای برق مصرفی پرداخت کنند و به آن‌ها آموزش دهیم که چطور به صورت صحیح از لامپ‌های کربی استفاده نمایند.در نتیجه این یک وضعیت برد-برد است. او اضافه کرد: این دستگاه‌ها قادر هستند به صورت دو طرفه بین مراکز اداره برق و کنتور ارتباط برقرار کنند.

طبق اظهارات مدیر ارشد این پروژه، توزیع‌کنندگان برق توانستند سال گذشته به طور موفقیت‌آمیز این پروژه را به شکل آزمایشی برای هزار خانه (هشتصد خانه در ایالت ملاکا و دویست خانه در شهر پوتراجایا ) اجرا کنند . هدف از این طرح آزمایشی درک بهتر این محصول ار لحاظ فنی ، تنظیمات اولیه و چالش‌هایی بود که احتمال می‌رفت برای مشتریان به وجود بیاید. برای اجرای ا‌ین طرح مبلغ نه میلیون رینگیت توسط دولت اختصاص یافت.

او می گوید: مردم ممکن است تصور کنند که این فناوری تنها مورد توجه افرادی قرار گیرد که در خانه‌های لوکس و گران قیمت زندگی می‌کنند. ولی بررسی‌های ما نشان می‌دهد که افرادی که در خانه‌های ارزان قیمت زندگی می‌کنند نیز مشتاق به داشتن این محصول هستند. به خصوص صاحب‌خانه‌هایی که خانه‌هایشان را به مستاجران اجاره می‌دهند.

Sili Laila بیان کرد: تاکنون مبلغ نه میلیون رینگیت برای پیاده سازی زیرساخت، ارتباطات و روترهای ارتباطی هزینه شده است. او بدون فاش کردن بودجه مورد نیاز برای این پروژه افزود: به زودی بعد از ملاکا، در سایر ایالات نیز کنتورهای هوشمند جایگزین کنتورهای دیجیتال می‌شوند که برای این کار هیچ هزینه‌ای از مردم دریافت نخواهد شد. ما امیدوار هستیم تا بتوانیم پیاده‌سازی این پروژه را تا سال ۲۰۲۱ به پایان برسانیم.

فناوری کنتور هوشمند از فرانسه و ایالات متحده وارد می‌شود. پایگاه تحقیقاتی ABI مستقر درایالات متحده، که در زمینه فناوری‌های تجاری هوشمند و خلاقانه پیشتاز است، می‌گوید: ۷۸۰ میلیون کنتور هوشمند تا سال ۲۰۲۰ در سراسر دنیا نصب خواهد شد.

کشورهایی که در حال حاضر از این محصول استفاده می‌کنند شامل ایتالیا با ۳۰ میلیون دستگاه، ژاپن با ۱۲ میلیون دستگاه، عربستان سعودی با ۱۲ میلیون دستگاه و سوئد با ۵٫۲ میلیون دستگاه می‌شوند.

منبع: nst

0 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.