تسلا مدل ۳ رونمایی شد

زمانی که تسلا موتورز از خودروی جدید “مدل ۳” خود رونمایی کرد، جهان دریافت که تولید خودروهای برقی مقرون به صرفه، بخشی از “طرح جامع” این شرکت برای یک دهه بوده است.
به گزارش کلیک، این فقط یک ماشین جدید نیست، بلکه یک پلتفرم جدید برای وسایل نقلیه جدید است که به تسلا انعطاف پذیری بیشتری را برای ایجاد تغییرات و اضافه کردن آپشن های جدید با سهولت نسبی در آینده می دهد. مدیر ارشد اجرایی این شرکت، ایلان ماسک نیز در مورد تمایل خود برای ساخت یک خودروی باری جدید با ویژگی های مدل ۳ صحبت کرده است.

سام جاف، تحلیلگر شرکت Cairn، در گزارشی برای مشتریان در روز چهارشنبه پیش بینی کرد که مدل ۳ یک باتری ۶۵ کیلو وات ساعت دارد و در هر بار شارژ حدود ۲۲۵ مایل (۳۶۲ کیلومتر) را می تواند طی کند. هر چه میزان وات ساعت بیشتر باشد، میزان مسافتی که خودرو با یک بار شارژ می تواند طی کند، بیشتر است.

۳

جاف همچنین گفت به اشتراک گذاری خودرو یکی از برنامه های اصلی تسلا در سال های آینده است، تا مردم را با ویژگی هایی مانند “حالت فراخوان” بیشتر آشنا کند. در این ویژگی چنان چه شما خودرویی را از یک پارکینگ تسلا اجاره کنید، خودرو با سرعت کمی از پارکینگ به سمت شما حرکت می کند تا به مقصد برسد. اگر این طرح تسلا اجرایی شود، شاهد ظهور نسل جدیدی از ناوگان حمل و نقل خواهیم بود.

وی همچنین در گزارش خود اضافه کرد: تسلا موتورز  تبدیل به بازیکن بزرگی در بازار اجاره خودرو خواهد شد. این شرکت به طور همزمان در حال توسعه سیستم های خودوریی خود و بخش نرم افزاری مربوط به آن است که همین مسئله نشان دهنده آینده نگری و با برنامه بودن تسلا موتورز است.

به نظر کم کم تمام تولیدکنندگان بزرگ دنیای خودرو باید به فکر چنین خودروهایی باشند. چرا که کره زمین بیش از این نمی تواند در برابر گرما و آلودگی مقاومت کند.

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *