خانه‌های شناور برای مقابله با خطر سیل

هنوز در انتظار آینده‌ای با اتوموبیل‌های پرنده هستید؟ موردی هست که احتمالا به آن فکر نکرده‌اید. یک خودروی پرنده را کجا پارک کنید؟ بله، درست است، روی خانه پرنده‌تان! از شوخی گذشته، برای یک خانه پرنده یا معلق کاربردهای زیادی وجود دارد. 

به گزارش کلیک، با بالا آمدن سطح آب دریاها، شهرهای بسیاری در معرض سیل یا زیر آب رفتن قرار دارند و این امر همچنان ادامه دارد. در برخی شهرها، خانه‌ها را بلند تر می‌سازند اما چه می‌شد اگر یک خانه به طور کلی دیگر با زمین تماس نداشت؟

هنگامی که لیرا لوئیس در حال نصب و راه اندازی یک خانه در محیطی پر از آب بود و نیاز به اتصالات قابل جابجایی داشت، ایده خانه‌های معلق به ذهنش رسید. او تصمیم گرفت از آهن ربا برای اتصالات استفاده کند و متوجه شد زمانی که آهن ربا را در جهت عکس نگه می‌دارد، آن‌ها از یکدیگر دور می‌شوند، حتی اگر در آب باشند. طبق گزارش Fast CoExist با اینکه آهن ربای معلق در جایی نظیر سیستم قطار استفاده شده است، با این حال وی تا کنون مورد استفاده آنا‌ها را در معماری ندیده بود.

لوئیس اهل فیلیپین است و هدف وی ساخت یک نسخه از سیستم خانه‌های روستایی فیلیپینی است که مساله سیل همیشه یک خطر جدی برای آن‌ها به‌شمار می‌رود. در حال حاضر بسیاری از افراد درخانه‌های مرتفع زندگی می‌کنند اما این مساله نیز چندان کاربردی نیست، زیرا قابل پیش‌بینی نیست که سطح آب دریا تا چه حد بالا خواهد آمد.

ایده‌های وی بسیار فوق مدرن هستند. افراد در حال حاضر برای رفتن به داخل خانه از نردبان استفاده می‌کنند اما در آینده ممکن است با استفاده از جت پک برای این کار استفاده کنند.

شاید این ایده کمی مسخره به‌نظر برسد اما لوئیس تصمیم دارد حتما این ایده را به مرحله عمل برساند. در حقیقت به جای استفاده از نرم‌افزار معماری برای ساخت آن، وی یک مدل مقیاس خواهد ساخت. مدلی که وی می‌سازد کوچک است. این مدل ۳۶۸ گرم وزن دارد و ۴ سانتی متر از زمین فاصله دارد اما هدف نهایی ساخت یک مدل در مقیاس واقعی است. اگر این ایده عملی باشد، حتی ساختمان نیز می‌تواند به شکل متفاوتی ساخته شود. به جای پی ریزی، خانه توسط داربست‌هایی در هوا ساخته خواهد شد.

مارتین سیمونز، یک فیزیکدان در  دانشگاه لس‌آنجلس می‌گوید هیچ ضمانتی وجود ندارد که این ایده عملی باشد. نه تنها بسیار پر هزینه خواهد بود بلکه هزاران مشکل دیگر نیز بر سر راه قرار خواهند گرفت.

شاید این ایده عملی نباشد، اما در حال حاضر تصور آن بسیار سرگرم کننده است.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *