کاهش نور صفحه نمایش آیفون کمتر از حد مجاز

چطور نور صفحه نمایش آیفون را کمتر از حدی که iOS به ما اجازه می‌دهد، کاهش دهیم؟

به گزارش کلیک، اگر شما در حال استفاده از آیفون خود در یک اتاق تاریک هستید، حتی در حالی‌که از ویژگی Night Shift آیفون در iOS 9.3 استفاده می کنید، نمی‌توانید از سوزش چشمان خود به دلیل نور صفحه نمابش جلوگیری کنید. خوشبختانه، برای کاهش نور صفحه نمایش کمتر از حد مجاز iOS راهی وجود دارد.

ممکن است شما تصور کنید که اگر نور صفحه نمایش را بسیار کاهش ‌دهید این کار موجب می‌شود که شما دیگر قادر به دیدن یا خواندن چیزی نباشید. این مسئله ممکن است در نور روز یا یک اتاق پر نور اتفاق بیفتد. اما اگر به صفحه نمایش آیفون در یک اتاق تاریک در همین شرایط بنگرید بسیار شگفت زده خواهید شد که صفحه‌ای که کاملا کم نور شده است، چقدر پر نور به چشم می‌آید. اگر استفاده از یک آیفون در اتاق تاریک، بسیار پر نور به نظر می رسد و چشمان شما را آزار می‌دهد شما در ادامه این مطلب خواهید آموخت که چطور روشنایی صفحه نمایش را بیشتر از سطح استاندار iOS کاهش دهید.

چطور روشنایی صفحه نمایش را با استفاده از فیلتر Low Light کاهش دهیم.

برای شروع گزینه Settings را از صفحه اصلی انتخاب کنید.

آیفون

در صفحه Settings، گزینه General  را انتخاب کنید.

آیفون

سپس در صفحه General، گزینه Accessibility را برگزینید

آیفون

پس از آن گزینه Zoom را از صفحه Accessibility انتخاب کنید.

آیفون

در این قسمت باید به‌ دقت بررسی کنید که مقدار گزینه Zoom Region  برابر با Window Zoom باشد. (ما می‌توانیم بعدا مقدار آن را به Full Screen Zoom به دلخواه خودمان تغییر دهیم.) اگر مقدار Zoom Region  برابر با Full Screen Zoom است ، آن گزینه را انتخاب کنید.

آیفون

سپس در صفحه  Zoom Region گزینه Window Zoom را انتخاب نمایید.

آیفون

با این کار یک تیک آبی رنگ در کنار گزینه Window Zoom ظاهر می‌شود تا شما مطمئن شوید که در حال حاضر این گزینه فعال است. در نهایت با انتخاب لینک Zoom که در بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد، به صفحه قبل باز گردید.

آیفون

حالا بخش Zoom Region باید بر روی Window Zoom تنظیم شده باشد. گزینه Zoom را انتخاب کنید  تا ویژگی Zoom فعل شود.

آیفون

در این زمان بخشی از صفحه به صورت بزرگ شده نمایش داده می‌شود. سه مرتبه با سه انگشت خود بر روی صفحه بزنید.

آیفون

صفحه جدیدی بر روی صفحه قبلی ظاهر می شود. از این صفحه گزینه Full Screen Zoom را انتخاب نمایید.

آیفون

در صفحه که پیش روی شماست، یک اسلایدر وجود دارد. آن را تا انتها به سمت چپ بکشید(به سمت ذره بینی که علامت منفی دارد.) بعد انجام این کار بگذارید این صفحه هم‌چنان باز باقی بماند.

آیفون

سپس در همین پنجره گزینه Choose Filter را انتخاب کنید.

آیفون

گزینه Low light را در صفحه بعدی انتخاب کنید.

آیفون

روشنایی صفحه نمایش کاهش خواهد یافت. در نهایت برای بسته شدن  صفحه پیش رو، بر روی یک نقطه از صفحه نمایش که خارج از صفحه جاری است کلیک کنید.

آِیفون

اگر صفحه نمایش خیلی تاریک یا خیلی روشن است شما می توانید میزان روشنایی را به وسیله اسلایدر روشنایی با کشیدن آن از پایین به سمت بالای صفحه جهت دسترسی به مرکز کنترل (Control Center) استفاده کنید و اسلایدر روشنایی را به سمت چپ، برای تاریک شدن صفحه و به سمت راست، برای روشن شدن صفحه تا جایی که به حد دلخواه شما برسد، بکشید.

آِیفون

بخاطر داشته باشید اگر چه شما این تنظیمات را جهت دید در شب انجام داده اید، اما ممکن است که شما قصد داشته باشید این تنظیمات را در یک اتاق تاریک بر اساس میزان دلخواهی که شما می‌خواهید انجام دهید. ما مقدار روشنایی را به حد زیادی کاهش ندادیم بنابراین شما هم‌چنان می‌توانید تنظیمات را بر روی عکس‌ها مشاهده کنید.

زمانی که کار شما تمام شد. شما می‌توانید دوباره از تلفن خود به شکل عادی و معمول استفاده کنید بدون اینکه  چشم شما را بسوزاند

این ترفند یک فیلتر بر روی تمام صفحه بزرگ شده (full screen zoom) قرار می‌دهد جایی که از هر لحاظ کوچک شده است. بنابراین سطح بزرگ‌نمایی در واقع تغییر نمی‌کند. با این وجود فیلتر، میزان روشنایی را فراتر از چه چیزی در  Control Panel و یا تنظیمات نرم‌افزار موجود است، کاهش می‌دهد.

چطور می‌توان این ویژگی را با سه بار زدن دکمه Home فعال کرد

 در این قسمت ما به تنظیم دکمه Home می‌پردازیم به طوری که شما می‌توانید تنظیم برزگنمایی را با سه بار فشردن دکمه Home فعال کنید. در صفحه Accessibility گزینه Accessibility Shortcut را در پایین صفحه نمایش انتخاب کنید.

آِیفون

در صفحه Accessibility Shortcut گزینه Zoom را انتخاب کنید.

آِیفون

شما می‌توانید زمانی که سه بار دکمه Home را می‌فشارید کارهای متفاوتی را انجام دهید و در واقع کارهای متفاوتی را برای آن تعریف کنید. بنابراین زمانی که شما گزینه Zoom را انتخاب می‌کنید، گزینه VoiceOver به طور پیش‌فرض انتخاب شده است. در صورتی که قصد دارید با سه بار زدن دکمه Home مجموعه عملکردهایی را برای آن تعریف کنید، بهتر است گزینه VoiceOver را در همان حالت انتخاب شده رها کنید.(و یا گزینه‌های دیگری را انتخاب کنید) اما در این‌جا ما قصد داریم زمانی که بر روی دکمه Home زده شد فقط گزینه Zoom فعال باشد. بنابراین گزینه VoiceOver را انتخاب کنید تا تیک آبی رنگ آن حذف شود.

آِیفون

حالا زمانی که شما سه مرتبه دکمه Home را بفشارید تنظیم Zoom فراخوانی می‌شود و روشنایی صفحه نمایش به آن میزانی که شما تنظیم کرده‌اید کاهش می‌یابد. در صورتی که قصد دارید روشنایی صفحه نمایش را به حالت عادی بازگردانید کافی است سه بار دکمه Home  را بفشارید. فقط زمانی که این تنظیم را فراخوانی می‌کنید، دقت داشته باشید. اگر شما میزان روشنایی را به شدت کاهش دهید، شما دیگر قادر به مشاهده آیکن‌ها بر روی صفحه نخواهید بود و نمی‌توانید در روشنایی روز یا یک اتاق روشن متوجه شوید که در حال انتخاب کدام آیکن یا نرم‌افزار هستید.

منبع: howtogeek۲ دیدگاه

jim

چرا اسنقد میپیچونی دیگه دادا؟!!
همونجا توی
accessibilty zoom zoom filter low light
رو انتخاب کنن حله دیگه… میخوای بگی داری یه کاره خیلی سخت وو توضیح میدی که بدبختارو گیج میکنی؟!!!
خخخخ بیخیال بابا

  فرهاد

  خوب راست میگه دیگه ، خدایی من این راه رو رفتم خیلی راحت تر بود..
  مرسی جیم

دیدگاه ها:

 1. jim گفت:

  چرا اسنقد میپیچونی دیگه دادا؟!!
  همونجا توی
  accessibilty zoom zoom filter low light
  رو انتخاب کنن حله دیگه… میخوای بگی داری یه کاره خیلی سخت وو توضیح میدی که بدبختارو گیج میکنی؟!!!
  خخخخ بیخیال بابا

  1. فرهاد گفت:

   خوب راست میگه دیگه ، خدایی من این راه رو رفتم خیلی راحت تر بود..
   مرسی جیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *