کشف سلول های عصبی پردازنده عواطف انسان

|
۰ دیدگاه
سلول های عصبی مغز

دانشمندان سلول های عصبی را شناسایی کرده‌اند که به انسان در پردازش احساسات کمک می‌کنند.

به گزارش کلیک، دانشمندان موفق شده‌اند گامی در جهت درک چگونگی به‌کار بردن احساست توسط ذهن بردارند. تیم MIT دو اتصالات عصبی را در ناحیه آمیگدال مغز شناسایی کرده‌اند که رویدادهای عاطفی مثبت و منفی را پردازش می‌کند. با برچسب زدن گروه‌های نورونی با پروتئین حساس به نور، دانشمندان کشف کردند که سلول های عصبی کانال های موازی اما پیچیده‌ای را شکل می دهند که در شرایط مختلف واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. برخی نورون‌ها ممکن است با احساسی برانگیخته شوند و برخی دیگر ممکن است از بروز احساسات جلوگیری کنند؛ ترکیبی از این واکنش ها احساسات شما را تعیین می کنند.

این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه خود است. محققان باید عمیقا جمعیت های عصبی خاص را مورد بررسی قرار دهند تا چگونگی اتصال آنها را ببینند و همچنین باید به وضوح مدارهای عصبی بزرگ تر را مشخص کنند. در صورتی که این کار با موفقیت به انجام برسد به توضیح فعالیت های مسائل سلامت ذهن کمک می کند. به عنوان مثال، اضطراب و افسردگی سلول های عصبی را که به طور معمول در هنگام شادی فعالیت می کنند را تحریک نمی‌کند. این اکتشافات منجر به درمان های موثرتر می شود که واکنش های طبیعی شما را بهبود می بخشد.

منبع:  engadget

0 پسندیده شده
مریم فتحی
مریم فتحی هستم متولد 68 کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مطالعه مطالب علمی، پزشکی و فناوری همیشه جزو علاقیاتم بوده و هست و خوشحال میشم آنها را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم این مطالب براتون جذاب و مفید بوده باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.