اجرای طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه در سال جاری

|
۰ دیدگاه

طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه در سه ماهه اول امسال اجرا خواهد شد که با اجرای این طرح امکان جابه‌جایی اپراتور برای مشترک بدون تغییر شماره ممکن می‌شود.

به گزارش کلیک، وزیر ارتباطات با اعلام این خبر گفت: در راستای کیفیت خدمات دهی و افزایش رضایت‌مندی مشترکان، طرح ترابرد پذیری شماره های موبایل را در ۳ ماهه اول امسال اجرایی می کنیم. وی افزود: امکان جابه‌جایی اپراتور بدون تغییر در شماره مشترک باعث ایجاد رقابت در میان اپراتورهای موبایل و افزایش کیفیت و کاهش نرخ خدمات موبایل می‌شود.

واعظی خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر تعداد استفاده کنندگان از اینترنت موبایل افزایش یافته است. امیدواریم با گسترش پهنای باند اینترنت داخلی، حمایت از تولید اپلیکیشن و محتوا و نیز طرح‌های مرتبط با تلفن همراه، خدمات مناسبی را که مورد تائید مردم باشد، به آنها ارائه کنیم.

وی ضمن اشاره به تلاش برای رونمایی از شبکه ملی اطلاعات در سال ۹۵، ادامه داد: پوشش تمامی شهرها به نسل سوم و چهارم موبایل از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که در سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.

واعظی بیان کرد: با اشاره به نام گذاری سال ۹۵ به سال اقتصاد مقاومتی و نیز کمیته ای که از سال گذشته در این رابطه در وزارت ارتباطات تشکیل شده است، حمایت از تولید داخل و بخش خصوصی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات درباره آمار ارسال پیامک‌های نوروزی توضیح داد: در این زمینه هنوز آماری نداریم اما در ملاقات نوروزی که با یکی از مدیران عامل اپراتورها داشتیم، اعلام شد که ترافیک اینترنت موبایل نسبت به سال گذشته ۶ برابر افزایش داشته و از ۱۲۰ ترابیت در ثانیه در نوروز ۹۴ به حدود ۷۰۰ ترابیت در ثانیه برای نوروز ۹۵ رسیده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.