اجرای طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه در سال جاری

طرح ترابرد پذیری شماره‌های تلفن همراه در سه ماهه اول امسال اجرا خواهد شد که با اجرای این طرح امکان جابه‌جایی اپراتور برای مشترک بدون تغییر شماره ممکن می‌شود.

به گزارش کلیک، وزیر ارتباطات با اعلام این خبر گفت: در راستای کیفیت خدمات دهی و افزایش رضایت‌مندی مشترکان، طرح ترابرد پذیری شماره های موبایل را در ۳ ماهه اول امسال اجرایی می کنیم. وی افزود: امکان جابه‌جایی اپراتور بدون تغییر در شماره مشترک باعث ایجاد رقابت در میان اپراتورهای موبایل و افزایش کیفیت و کاهش نرخ خدمات موبایل می‌شود.

واعظی خاطرنشان کرد: طی ماه‌های اخیر تعداد استفاده کنندگان از اینترنت موبایل افزایش یافته است. امیدواریم با گسترش پهنای باند اینترنت داخلی، حمایت از تولید اپلیکیشن و محتوا و نیز طرح‌های مرتبط با تلفن همراه، خدمات مناسبی را که مورد تائید مردم باشد، به آنها ارائه کنیم.

وی ضمن اشاره به تلاش برای رونمایی از شبکه ملی اطلاعات در سال ۹۵، ادامه داد: پوشش تمامی شهرها به نسل سوم و چهارم موبایل از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که در سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.

واعظی بیان کرد: با اشاره به نام گذاری سال ۹۵ به سال اقتصاد مقاومتی و نیز کمیته ای که از سال گذشته در این رابطه در وزارت ارتباطات تشکیل شده است، حمایت از تولید داخل و بخش خصوصی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات درباره آمار ارسال پیامک‌های نوروزی توضیح داد: در این زمینه هنوز آماری نداریم اما در ملاقات نوروزی که با یکی از مدیران عامل اپراتورها داشتیم، اعلام شد که ترافیک اینترنت موبایل نسبت به سال گذشته ۶ برابر افزایش داشته و از ۱۲۰ ترابیت در ثانیه در نوروز ۹۴ به حدود ۷۰۰ ترابیت در ثانیه برای نوروز ۹۵ رسیده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *