برگزاری یازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶

|
۰ دیدگاه

از هجدهم فروردین ۶۲۴ تیم در بخش بزرگسالان و دانش آموزان یازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶، در نمایشگاه بین المللی تهران، رقابت های خود را آغاز می کنند.

به گزارش کلیک، رییس کمیته ملی ربوکاپ، مرتضی موسی خانی، در نشستی خبری گفت: حوزه نرم افزار و سخت افزار و دانش هوش مصنوعی و روباتیک می تواند گام عملی را برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بردارد.

موسی خانی افزود: از سال ۱۳۸۵، برگزاری مسابقات ربوکاپ آزاد ایران را آغاز کردیم و هر ساله از نظر کیفی و کمی شاهد رشد آن هستیم که این نشان دهنده علاقه مندی کشور به برگزاری مسابقات ربوکاپی است.

وی ادامه داد: به واسطه این مسابقات، شرکت های دانش بنیان زیادی در دانشگاه آزاد شکل گرفته اند، تاکنون در این دانشگاه ۳۴ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه نرم افزار و سخت افزار تشکیل شده است.

رییس دانشگاه آزاد قزوین بیان داشت: بنا داریم امسال یازدهمین دوره مسابقات آزاد ربوکاپ ایران را در نمایشگاه بین المللی به همت کمیته ملی ربوکاپ و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار کنیم.

موسی خانی اعلام کرد: امسال حدوداً ۶۲۴ تیم در مسابقات شرکت کرده که بعد از مرحله اول، ۳۲۰ تیم به مسابقات نهایی راه پیدا کردند.

وی گفت: یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران، ۱۴ تیم از ۹ کشور اروپایی، آمریکائی و جنوب شرق آسیا حضور دارند، در این دوره از مسابقات، از کشورهای آمریکا، انگلیس، هلند، آلمان، چین، افغانستان، پرو، کره جنوبی، کانادا و… تیمهایی حضور دارند.

او همچنن افزود: دلیل عدم حضور تیم های آمریکائی، حضور در مسابقات آلمان است. زیرا آلمان نزدیک به آمریکا است.

رییس کمیته ملی ربوکاپ ادامه داد: امسال، بیشترین استقبال از لیگ روبات پرنده شد که بر این اساس ۸۳ تیم در این لیگ شرکت کردند. این مسابقات در فضای باز نمایشگاه بین المللی برگزار می شود و مسابقه جابجایی اجسام توسط این روبات های پرنده از داخل آب انجام می شود. همچنین در لیگ روبات امدادگر، اولین نقشه جدید در سال ۲۰۱۶ که در مسابقات آلمان ارائه می شود، پیاده سازی خواهد شد.

موسی خانی خاطرنشان کرد: همچنین در لیگ روبات صنعتی ( @work ) شش تیم حضور دارند که این لیگ جدید می تواند برای کاربردی کردن دانش روباتیک در حوزه صنعتی موثر واقع شود.از سوی دیگر، لیگ استاندارد دانش آموزی را در این دوره از مسابقات در نظر گرفته ایم.

وی ابراز کرد: هدف اصلی برگزاری این مسابقه، تحقق ماموریت و رسالت اصلی دانشگاه مبنی بر تربیت نیروهای عملیاتی است تا بتوانند دانش مهندسی را پیاده سازی کنند و به عنوان مهندسان حرفه ای در صنعت کشور حضور یابند.

رییس دانشگاه آزاد قزوین اعلام کرد: همچنین در روز شنبه بیست و یکم فروردین ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، سمپوزیوم ربوکاپ با حضور دانشمندان داخلی و خارجی برگزار می شود. در این سمپوزیوم ۱۷۰ مقاله ارسال شد که قرار است در روز سمینار ۳۰ مقاله ارائه شود.

منبع : irna

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.