از اتاق نامرتب یک قطعه موسیقی بسازید

MUSI از اتاق نامرتب شما موسیقی می‌سازد.

به گزارش کلیک، از سال ۲۰۱۰ انقلابی در تحول ابزارهای دیجیتالی رخ داده است. پس چرا تا کنون کسی ابزاری نساخته است که بر اساس محیط اطراف ملودی‌های پویا بسازد؟ چه می‌شود اگر یک ابزار آشفتگی اتاق شما را به یک سمفونی تبدیل کند؟ Musi یک ابزار است که اشیای اطراف شما را به یک ملودی ریتمیک تبدیل می‌کند. پس اگر زمانی تمایل داشتید بهانه خوبی برای اتاق درهم ریخته و آشفته‌تان داشته باشید، Musi یک گزینه بسیار خوب است. “نه من اکنون وسط یک شاهکار بزرگ هستم، نمی‌توانم اتاقم را جمع کنم.”

این وسیله از طریق سیستم اکتاو خوان عمل می‌کند. بسته به فاصله اشیا اطرافتان، گام‌های تولید شده کوتاه یا بلند خواهند شد. هرچه نزدیک‌تر باشد گام نیز کوتاه‌تر خواهد بود و بالعکس٫ اگر سنسورهای دوطرف دستگاه را روشن کنید نوع ملودی بر اساس اشیای اطراف متفاوت خواهد شد.

musipro

Musi توسط ارنست وارزوچا ساخته شده است. وی یک طراح تعاملی است که به تازگی از موسسه پوزان لهستان در رشته طراحی ارتباطات فارغ التحصیل شده است. Musi بخشی از پروژه درسی‌اش بود و دو نسخه از آن ساخت: Musi و Musi Pro. هردوی آن‌ها توسط تکنیک‌های یادگیری خلاق و پروژه‌هایی مثل Cubetto، یک بازی آنالوگ طراحی شده برای آموزش کدنویسی به کودکان به وی الهام شده است. این طراحی کودک محور جای خود را به Musi Pro داد که تمرکز بیشتری بر روی جنبه‌های موسیقی دستگاه دارد. Musi Pro می‌تواند به همراه یک نرم‌افزار تولید موسیقی به عنوان یک MIDI به‌کار رود در حالی‌که Musi با محیط تنها بر اساس یک تنظیم اولیه ارتباط برقرار می‌کند. Pro به کاربران امکان تغییر BPM، محدوده سنسور، طول نت، معکوس کردن نت‌ها و در صورت تمایل ایجاد آکورد از طریق اتصال ماژول‌ها را می‌دهد.

کاربردهای عملی برای این دستگاه هنوز قطعی نیست اما به اندازه کافی برای برانگیختن کنجکاوی موسیقی‌دان‌ها متفاوت است و شاید باعث شود افراد کمتر اتاق خود را مرتب کنند. حتی اگر هیچ کاربردی نداشته باشد، وسیله‌ای سرگرم کننده برای آموزش موسیقی محسوب می‌شود.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *