پنتاگون را هک کنید و جایزه ۱۵۰۰۰۰ دلاری ببرید

اگر نگران این نیستید که پنتاگون سابقه جنایی شما را چک کند، می‌توانید در مسابقه این وزارت خانه برای یافتن باگ‌های امنیتی وب سایتش شرکت کنید.

به گزارش کلیک، هکرها به‌زودی قادر خواهند بود تحت یک برنامه جدید جایزه‌دار، باگ‌های سیستم وزارت دفاع آمریکا (DoD) را کشف کنند. DoD ثبت نام برای اولین جایزه هک دولتی، تحت یک برنامه یک ماهه با عنوان “پنتاگون را هک کنید” آغاز کرده است. این برنامه برای افرادی که باگ‌های برخی سیستم‌های امنیتی این وزارت‌خانه را پیدا کنند، جایزه نقدی در نظر گرفته است.

DoD هفته گذشته اعلام کرد که این برنامه با همکاری HackerOne انجام می‌شود. این شرکت باگ‌ها را افشا می‌کند و پرداخت به هکرها را تسهیل می‌کند. این شرکت اخیرا جایزه اوبر را به مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار راه‌اندازی کرد.

این وزارت‌خانه، مسابقه را در ماه مارس اعلام کرده بود اما تا کنون چگونگی دریافت جایزه برای انواع مختلف باگ را توضیح نداده است. پرداخت از ۱۵۰،۰۰۰ دلار اعتبار مالی برنامه خواهد بود اما مشخص نیست چه مقدار از این اعتبار مالی به جایزه اختصاص یافته است.

در حالی که DoD از جایزه‌های برگزار شده توسط گوگل، فیسبوک و مایکروسافت تقلید می‌کند، ممکن است تفاوت‌هایی نیز وجود داشته باشد که منجر به انصراف از مسابقه شود.

اول اینکه باید “سابقه جنایی این هکرها بررسی شود تا مطمئن شوند دلارهای دریافتی به خوبی خرج خواهند شد” و سپس جایزه را دریافت خواهند کرد.

شرکت کنندگان قبل از مسابقه نیز چک خواهند شد و ممکن است از دور مسابقه کنار گذاشته شوند. عدم همکاری برای بررسی سابقه به معنی عدم دریافت جایزه خواهد بود.

برای پیوستن به پروژه، هکرها باید از طریق سایت HackerOne ثبت نام کرده و اسناد مالیاتی را امضا کنند.

DoD هنوز اعلام نکرده است که کدام سایت عمومی هدف مسابقه قرار خواهد گرفت اما متذکر شده “سیستم‌های حیاتی و ماموریتی” مد نظر خواهند بود.

این مسابقه در طول یک ماه از ۱۸ آوریل الی ۱۲ ماه می برگزار خواهد شد. این برنامه توسط خدمات دیجیتال وزارت دفاع (DDS) هدایت می‌شود که یک بخش نسبتا جدید در سرویس دیجیتال آمریکا است.

منبع: zdnetبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *