آیا مرورگر کروم می تواند پشت اینترنت اکسپلورر را به خاک بمالد؟

|
۰ دیدگاه

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط شرکت Net Applications، میزان استفاده کاربران از مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت و همچنین مرورگر جدید این شرکت یعنی Edge در ماه مارس ۱٫۴ درصد افت کرده است.

به گزارش کلیک، با این افت سهم مایکروسافت از بازار مرورگر ها به ۴۳٫۳ درصد تنزل پیدا کرده است.

در همین حال کروم با جذب کاربران از دست رفته مرورگرهای مایکروسافت  و همچنین کاربران فایرفاکس توانسته است در این ماه رشدی ۲٫۵ درصدی در تعداد کاربرانش را تجربه کند. با روی دادن این اتفاق کروم ۳۹٫۱ درصد از بازار مرورگر ها را در اختیار داشته و فقط ۴ درصد با اکسپلورر فاصله دارد.

نگرانی اصلی برای مایکروسافت این است که تعداد کاربرانش از ۵۶٫۵ درصد سال گذشته تا کنون سقوط پر شیبی را داشته و اگر این روند همچنان با این سرعت ادامه داشته باشد، کروم در تابستان و شاید هم زود تر بتواند از مرورگر مایکروسافت پیشی بگیرد.

دلیل کاهش سهم اینترنت اکسپلورر می تواند اقدام مایکروسافت جهت پایان دادن به پشتیبانی از بعضی از نسخه های آن و منحصر کردن نصب نسخه های جدید آن به ویندوز ۱۰ و همچنین ارائه مرورگر Edge باشد. البته به نظر می رسد به دنبال این تصمیم مایکروسافت اکثر کاربران به جای اینکه ویندوز خود را به نسخه ۱۰ ارتقا دهند، تصمیم گرفته اند تا از مرورگر های دیگر استفاده کنند.

با توجه به آمار و ارقام موجود حتی افرادی که سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اند نیز از Edge به عنوان مرورگر پیش فرض استفاده نمی کنند. این آمار ها نشان می دهد که علی رغم نصب بودن Edge به صورت پیش فرض روی ویندوز ۱۰ فقط ۳۰٫۴ درصد کاربران از آن استفاده می کنند.

منبع: irishexaminer

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.