تعارض Tor و CloudFlare بر سر قوانین امنیتی

پروژه Tor ادعای شرکت CloudFlare مبنی بر مخرب بودن کاربرانش را رد کرد.

به گزارش کلیک، چندی پیش، CloudFlare ادعا کرد که ۹۴ درصد از درخواست‌هایی که از افراد از طریق شبکه ناشناس‌سازی Tor دریافت می‌کند محتوی مخرب دارند. این مساله نیاز به اقدامات امنیتی سخت‌گیرانه از طرف Tor دارد که مشتریان این وبسایت را از خطر حمله در امان نگاه دارد. اما شرکت تور این امر را قبول نداشته و CloudFlare را متهم می‌کند که کاربران تور را اشتباه توصیف کرده و افراد بی‌گناه را به اشتباه مسدود کرده است.

برای شروع، گروه Tor درخواست شواهد دارد. این گروه از CloudFlare می‌خواهد نشان دهد چگونه به این آمار ۹۴ درصدی دست یافته است. بسیاری از کاربران Tor گرفتار حلقه کپچا شده و یا تلاششان ناموفق می‌شود و خارج شدن از لیستی که نامشان در آن قرار گرفته بسیار سخت است. اگر CloudFlare تصمیم بگیرد که اتصالات اینترنت Tor مشکوک هستند، غالبا آن‌ها را مسدود می‌کند. افراد بی‌گناه زیادی مسدود شده‌اند و این امر باعث بدنامی شرکت تور شده است.

در آخر، پروژه تور در انتظار پاسخ است قبل از اینکه اوضاع بدتر شود. با این حال، CloudFlare گفته است در قبال یک الگوریتم رمزنگاری سخت گیرانه‌تر و درخواست از کاربران برای انجام یک آزمون که ثابت کند آن‌ها انسان هستند و نه ربات، امکان یک مصالحه وجود دارد.

منبع: engadgetبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *