شارژر بی‌سیم ماشین برقی با امکانات فوق‌العاده در راه است

|
۰ دیدگاه
شارژر بی سیم

شارژهای بی‌سیم ماشین‌های برقی در آینده به رقابت با شارژهای سیمی فعلی خواهند پرداخت

به گزارش کلیک، شارژر بی‌سیم ماشین‌های برقی در دسترس است. اما هنوز تعداد آنها بسیار محدود است. این شیوه به عنوان سریع‌ترین راه برای شارژ یک ماشین‌ محسوب نمی‌شود. هم‌چنین اگر شما راننده یک ماشین سنگین مانند کامیون هستید این سیستم پاسخگوی شما نخواهد بود. البته محققین در آزمایشگاه ملی Oak Ride در حال برطرف کردن کامل و فوری این مشکلات هستند. آنها یک سیستم شارژکننده بی‌سیم ۲۰ کیلو واتی ساخته‌اند که دارای ۹۰ درصد بهره‌وری است که بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. شما فقط کافی است تا ماشین خود را هنگامی که وارد گاراژ می‌شوید بر روی یک صفحه خاص قرار دهید. این طراحی جدید (که ترکیبی از وارونگی، مبدل‌های جداسازی و الکترون‌شناسی است) کاملا ایمن است زیرا میدان‌های مغناطیسی آن به سرعت غیرفعال می‌شوند.

شارژر بی سیم

این نمونه اولیه که فعلا در حال تکمیل شدن است هنوز فاصله زیادی تا تبدیل شدن به یک محصول نهایی  و عرضه شدن به بازار را دارد و در صورتی که شما خیلی عجله دارید پیشنهاد می‌شود فعلا از شارژرهای سیمی استفاده نمایید. با این وجود این آزمایشگاه، پژوهش‌های خود را در این‌جا متوقف نمی‌کند. هدف بعدی آن ساخت یک شارژر بی‌سیم ۵ کیلو واتی است که به همان قدرت شارژرهای سریع باشد که در بازار یافت می‌شود. زمانی که این موفقیت به ثبت رسید این نوع شارژر قادر خواهد بود تا ماشین‌های سنگین را نیز به صورت بی‌سیم شارژ نماید و در واقع کاری کند که دیگر هیچ دلیل منطقی برای استفاده از شارژهای سیمی وجود نداشته باشد. به عبارت دیگر شارژرهای سیمی را برای همیشه از صحنه حذف خواهد کرد. آخرین موضوع مهم این است که محققان در حال آزمایش بر روی سیستمی هستند که این امکان را فراهم خواهد ساخت تا ماشین‌های برقی در حال حرکت مانند اتوبوس‌های برقی یا هر وسیله نقلیه دیگر بتوانند در حین حرکت در جاده، شارژ شوند و در واقع نیازی به توقف در یک محل خاص برای شارژ شدن نداشته باشند.

منبع: engadget

0 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.