روشی برای آزادسازی حافظه در آیفون

در روزهایی نه چندان دور، اپل آیفون هایی با فضای ذخیره سازی ۳۲ گیگابایت عرضه می کرد. این مقدار از فضای ذخیره سازی بسیار ایده آل برای نگه داری عکس ها، فیلم ها و موسیقی های کاربران بود.

به گزارش کلیک، در سال های بعد، اپل این کار با انتشار آیفون های ۶ و ۶ Plus در دو نسخه با اندازه ذخیره سازی متفاوت ۱۶ گیگابایت و ۶۴ گیگابایت عرضه نمود (آخرین مدل، آیفون ۶S، تا ۱۲۸ گیگابایت گنجایش ذخیره سازی دارد).

این تغییر در واقع همه چیز را خراب کرد. مردم نمی خواستند پول بیشتری برای مدل گران تر ۶۴ گیگابایت بپردازند، بنابراین نسخه ۱۶ گیگابایتی را خریداری کرده و فکر می کردند به فضای ذخیره سازی بیش از اندازه بر روی گوشی خود نیاز ندارند. سپس سعی کردند iOS 9 را دانلود کنند که با پیام وحشتناک : “فضای کافی برای ذخیره اطلاعات در دسترس نیست” مواجه شدند.

دفعه بعدی که این اتفاق افتاد، ناراحت نشوید و سعی کنید یک فیلم بسیار طولانی و حجیم دانلود نمایید. مثلا فرض کنید شما یک آیفون ۱۶ گیگابایتی دارید و همیشه با فضای ذخیره سازی کم مواجه هستید. ترفندی که می توانید در این زمان انجام دهید این است که یک فیلم با حجم بالا دانلود کنید (چیزی شبیه به ارباب حلقه ها: دو برج). نکته مهم این است که شما باید فیلمی را انتخاب کنید که اندازه آن از فضای ذخیره سازی در دسترس گوشی شما بیشتر باشد.

اما از آنجا که آیفون برای شما و نیازهای تان اهمیت قائل است، ابتدا بهترین کارهایی را که از او ساخته است انجام می دهد تا فیلم را دانلود کند و قبل از این که تسلیم شود و پیام آشنای “فضای ذخیره سازی کافی نیست” را برای شما ارسال کند. در این فرایند آیفون بخشی از فایل های غیر ضروری و اطلاعات کش را که در اعماق تلفن پنهان است، حذف می کند. بعد از این کار هنگامی که مجددا فضای در دسترس گوشی خود را بررسی کنید، چند مگابایت یا حتی گیگابایت حافظه آزاد شده آزاده شده مشاهده خواهید نمود.

برای به دست آوردن فضای ذخیره سازی بیشتر، دانلود فیلم را دوباره و دوباره تکرار کنید، تا این کار خاتمه یابد و فضای ذخیره سازی بیشتری آزاد نگردد. این که شما توانستید چقدر فضای ذخیره سازی ایجاد کنید مهم نیست، ولی این که توانستید فضای ذخیره سازی ایجاد کنید، مثل روز روشن است.

البته این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که حوصله یا وقت کافی برای بررسی قسمت های مختلف گوشی خود ندارند. اگر شما کسی باشید که آیفون خود را همیشه بررسی می کنید و قسمت های مختلف آن را به خوبی می شناسید و همیشه اطلاعات نامربوط و اضافی را از درون آن پاک می کنید، شاید این روش فضای زیادی را برای شما آزاد نکند.

اصلا چرا این همه دردسر برای خود درست کنیم. مقداری بیشتر هزینه کنیم و نسخه ۶۴ گیگابایتی آن را بخریم.

منبع: mtvبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *