پرچمدار هوآوی وارد بازارهای ایالات متحده می‌شود

بر اساس گزارش مجله وال استریت (Wall Street Journal)، هوآوی قصد دارد که امسال یکی از پرچمدارانش را در بازارهای ایالات متحده عرضه کند. هنوز مشخص نیست که این پرچمدار دقیقا کدام محصول هوآوی خواهد بود!

کمپانی هوآوی هم اکنون سویم برند بزرگ طراحی و تولید کننده گوشی در دنیا محسوب می‌شود. با این وجود این شرکت چینی هنوز فعالیت‌هایش را در بازارهای ایالات متحده گسترش نداده و قصد دارد که به زودی دست به انجام این اقدام بزند. البته هوآوی برای جلب رضایت کاربران آمریکایی پروسه‌ای بسیار دشوار را پیش رو دارد. تجربه نشان داده که آمریکایی‌ها چندان علاقه‌ای نسبت به استفاده از محصولات چینی ندارند و در زمینه گوشی‌های هوشمند هم طرفدار سرسخت برند اپل و سری آیفون‌های این شرکت هستند. با این وجود هوآوی اثبات کرده که دید منفی عموم مردم نسبت به برندهای چینی دیدی اشتباست و یک کمپانی چینی هم می‌تواند به قدری خوب عمل کند که جزو برندهای برتر دنیا محسوب شود.

میزان عملکرد هوآوی به قدری خوب بود که در سال ۲۰۱۵ شاهد همکاری مستقیم گوگل با این شرکت بودیم. گوگل تولید نکسوس ۶P خود را به این برند چینی واگذار کرد و برای اولین بار در زمینه تولید محصولاتش با یک شرکت چینی وارد همکاری شد. نهایتا هوآوی هم کیفیت فعالیت‌هایش را به اثبات رساند و نکسوس ۶P رسما از دید بسیار از کارشناسان باکیفیت‌ترین محصول از سری محصولات نکسوس گوگل خطاب شد. این موضوع در دید عموم مردم تغییر مناسبی ایجاد کرد و به نوعی اعتبار کمپانی هوآوی با این اتفاق بیشتر شد. هوآوی به تازگی اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۶ قصد دارد فعالیت‌هایش را در بازارهای ایالات متحده گسترش دهد و محصولات بیشتری را در این منطقه عرضه کند، اما تاکنون خبری از عرضه پرچمداران این شرکت در ایالات متحده نشده بود. حال به نظر می‌رسد که اولین پرچمدار هوآوی در سال ۲۰۱۶ راهی بازارهای ایالات متحده می‌شود!

به گزارش کلیک، منبع وال‌ استریت ژورنال که یک منبع شناخته شده و قابل اطمینان است عنوان داشته که هوآوی در سال ۲۰۱۶ یک محصول پرچمدار را روانه بازارهای ایالات متحده می‌کند. در این بین اشاره مستقیمی به نام این پرچمدار نشده، اما بسیاری از افراد عقیده دارند که هوآوی گوشی هوشمند P9 را در بازارهای ایالات متحده نیز عرضه خواهد کرد و این محصول اولین پرچمدار هوآوی خواهد بود که به طور رسمی راهی بازارهای این منطقه می‌شود. هوآوی امروز در جریان کنفرانس اختصاصی خود از پرچمدار جدیدش یعنی گوشی هوشمند هوآوی P9 رونمایی می‌کند. انتظار داریم که این گوشی در سه نسخه مختلف معرفی شود و در جریان رونمایی از آن‌ها اشاره دقیق‌تری به احتمال عرضه این محصولات در بازارهای ایالات متحده صورت گیرد. همانطور که اشاره داشتیم، هوآوی پیش از این در ایالات متحده فعالیت رسمی و گسترده‌ای نداشت. گوشی هوشمند P8 Lite این شرکت در سایت آمازون به فروش می‌رسد و چندی پیش عرضه رسمی نکسوس ۵X و برخی از محصولات سری آنر (Honor) این کمپانی هم در بازارهای ایالات متحده آغاز شد. بنابراین عرضه یک محصول پرچمدار در این منطقه نقشی اساسی در رشد استقبال کاربران آن ناحیه نسبت به سری محصولات هوآوی دارد. اگر قرار باشد هوآوی فعالیت‌هایش را در بازارهای ایالات متحده گسترش داده و نتیجه مطلوبی را از این امر دریافت کند، باید محصولاتی را در این منطقه عرضه کند که قابلیت و پتانسیل لازم به منظور رقابت با آیفون‌های اپل و سری محصولات گلکسی S سامسونگ را داشته باشد! به نظر شما آیا گوشی هوشمند Huawei P9 این پتانسیل را دارد؟

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *