همکاری مایکروسافت و تویوتا در پروژه اتومبیل های متصل

شرکت خودرو سازی تویوتا به تازگی اعلام کرد که قصد دارد برای توسعه پروژه خودروهای متصل، همکاری پنج ساله خود با مایکروسافت در این زمینه را توسعه دهد.

به گزارش کلیک، در این پروژه خودروها توسط اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، این سرویس برای نمایندگی‌های فروش و همچنین مالکان خودرو ارائه می‌شود. تویوتا پروژه Toyota Connected را در مراکز آمریکایی خود در شهر پلانو، واقع در ایالت تگزاس تثبیت کرد؛ این کار به منظور تحکیم ارائه خدمات موجود انجام شد. مایکروسافت نیز در این پروژه که نوعی ریسک محسوب می‌شود، پنج درصد سهام دارد.

زاک هیکس، سرپرست بخش اطلاعاتی شرکت تویوتا در آمریکا که مدیر اجرایی پروژه مذکور نیر خواهد بود، اذعان کرد که تویوتا برای رفاه حال مشتریان خود تلاش می‌کند.

لازم به ذکر است که برای اجرای این پروژه خدمات دیگری نیز باید ارائه شوند. افزایش موارد تحت پوشش شرکت بیمه و نرخ بیمه بر اساس الگوهای واقعی ارائه شده برای رانندگی، ایجاد شبکه‌هایی برای خودروهای متصل با قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعاتی در مورد ترافیک و وضعیت آب و هوا مانند یخ زدگی جاده‌ها و همچنین ارائه خدمات اطلاعاتی متناسب با وضعیت فرد راننده، که شامل کنترل ضربان قلب، میزان قند خون و اطلاعات شخصی مرتبط یا سلامت فرد می‌شود، از جمله این خدمات هستند.

سرویس بی سیم ارائه شده از پلتفرم ابری میکروسافت آژور  (پلتفرمی برای ایجاد، توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌ها از طریق یک شبکه جهانی از مراکز داده تحت مدیریت مایکروسافت) استفاده می‌کند. تویوتا همکاری اولیه خود با میکروسافت را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد. شرکت خودرو سازی فورد نیز در سال گذشته اعلام کرد که برای اجری پروژه‌ای مشابه در حال همکاری با میکروسافت است. شرکت‌‌های خودروسازی بی ام دبلیو و نیسان نیز در اوایل سال جاری اعلام کردند که در حال استفاده از پلتفرم میکروسافت آژور هستند.

پروژه Toyota Connected به منظور استفاده از سخت افزار و  نرم افزار برای جمع آوری خودکار داده‌ها در مورد محیط پیرامونی خودرو، بررسی و تحلیل الگوها در داده‌ها جهت پیش بینی برخی از موارد و همچنین ارائه خدماتی مبتنی بر درک و انتقال مستقیم، از فناوری ابری میکروسافت بهره می‌برد. این کار باعث می‌شود که کنترل خودرو بسیار دقیق باشد و همانند زمانی باشد که انسان خودرو را هدایت می‌کند.

این پروژه باعث تقویت فعالیت‌های مبتکرانه متداول شرکت‌های خودرو ساز در زمینه تحلیل اطلاعات، مدیریت اطلاعات و ارائه خدمات مرتبط با اطلاعات برای نمایندگی‌ها و مشتریان می‌شود.

علاوه بر آن سازمان‌های جدید نیز از تحقیقات مستمر تویوتا در زمینه فناوری رباتیک و هوش مصنوعی و همچنین توسعه فناوری خودروهای بدون راننده حمایت می‌کنند.

منبع:  gadgetsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *