نتایج نهایی یازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶

|
۰ دیدگاه

یازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶ از روز ۱۶ فروردین در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور تیم‌های ایرانی و خارجی و در دو لیگ دانش آموزی و دانشجویی آغاز به کار کرد.

به گزارش کلیک، دور نخست یازدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران ۲۰۱۶ در حالی به پایان رسید که در این دوره ۶۲۵ تیم ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۲۰ تیم به این دوره از رقابت ‌ها راه یافتند. از این تعداد ۳۰۶ تیم ایرانی و ۱۴ تیم خارجی از کشورهای کانادا، انگلیس، آلمان، چین، امریکا، پرو، افغانستان، کره جنوبی و هلند است.

در این دوره از مسابقات ۲۲ لیگ دانش آموزی و دانشجویی برگزار شد که شامل لیگ‌ های شبیه ساز فوتبال دو بعدی، لیگ شبیه ساز فوتبال سه بعدی، فوتبالیست کوچک، فوتبالیست انسان نما، شبیه ساز امداد، امدادگر مجازی، امدادگر، ربات صنعتی، ربات مین‌ یاب کنترل از راه دور، ربات مین ‌یاب هوشمند اندازه کوچک، ربات مین‌ یاب هوشمند اندازه متوسط، ربات مین ‌یاب، لیگ ربات پرنده، زیر دریایی و لیگ‌ های دانش آموزی می‌شدند.

نتایج دور نخست این رقابت به شرح زیر است:

لیگ مین یاب

در لیگ ربات مین یاب خودکار ۱۴ تیم به رقابت پرداختند و تمامی تیم‌ ها به مرحله بعد راه یافتند.

در مرحله مقدماتی اول لیگ مین‌ یاب دستی، تیم پاسارگاد از دانشگاه امیرکبیر هزار امتیاز، تیم SRC از دانشگاه آزاد تبریز ۹۰۰ امتیاز و YRA از دانشگاه آزاد یزد با ۷۰۰ امتیاز در صدر جدول این رقابت ‌‍‌ها قرار گرفتند.

لیگ ربات انسان نما

در لیگ ربات‌ های انسان نما تیم ‌هایی از انگلیس، آلمان و ایران رقابت کردند که تیم famanaid از کشور آلمان در رقابت با تیم boldheatts  از کشور انگلیس ۵ امتیاز کسب کرد.

نتایج لیگ فوتبال آزاد دانش آموزی

در مرحله مقدماتی مصاحبه و چالش فنی لیگ فوتبال آزاد دانش آموزی، تیم sadrarobot اول، تیم HELLI AFRA ، دوم و در راند یک این لیگ نیز تیم HELLI AFRA موفق به کسب رتبه اول، تیم FIRMA F6 رتبه دوم و تیم نقش جهان حائز رتبه سوم شدند.

در راند دو این لیگ تیم HELLI AFRA در جایگاه اول، تیم AMOS در جایگاه دوم و تیم CYRUS IMMORTALS در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در راند سوم این لیگ تیم HELLI AFRA حائز رتبه اول، تیم CYRUS IMMORTALS رتبه دوم و تیم نقش جهان حائز رتبه سوم شدند.

در بخش مصاحبه و چالش فنی آزاد لیگ فوتبال دانش آموزی تیم ALLAMEH TABATABAEI مقام نخست، تیم HELLI AFRA رتبه دوم و تیم نقش جهان مقام سوم را از آن خود کردند.

در راند یک بخش آزاد این لیگ همچنین تیم HELLI AFRA موفق به کسب رتبه اول،تیم نقش جهان رتبه دوم و تیم IRO F1 رتبه سوم شدند.

در راند دو تیم HELLI AFRA اول، تیم ROBO FORTE F6 دوم و تیم INTELLGENTS F4رتبه سوم را کسب کردند.

در راند سوم این لیگ تیم HELLI AFRA اول، تیم INTELLGENTS F4دوم و تیم نقش جهان سوم شدند.

لیگ ربات صنعتی

در لیگ ربات صنعتی تیم MEC از دانشگاه شریعتی تهران ۵۰۰ امتیاز، تیم ACE از دانشگاه آزاد کرمان و تیم «هادی» از دانشگاه علمی کاربردی هادی ۲۰۰ امتیاز کسب کردند.

لیگ هوشمند سایز کوچک

در لیگ هوشمند سایز کوچک مرحله مقدماتی اول، تیم خیام رباتیک (KHAYYAM ROBOTIC)از دانشگاه آزاد نیشابور بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.