اپل واچ ۲ با طراحی ظریف‌تر در کنفرانس WWDC 2016 رونمایی می‌شود

ظاهرا اپل قصد دارد که در جریان کنفرانس WWDC 2016 خود از نسخه دوم ساعت مچی هوشمند خود یعنی اپل واچ (Apple Watch) رونمایی کند. گفته شده که نسخه جدید این محصول باریک‌تر از نسخه کنونی آن طراحی شده است!

کنفرانس WWDC در واقع کنفرانسی است که به شکل سالیانه در کالیفرنیا ایالات متحده و توسط شرکت اپل برگزار می‌شود. در جریان این کنفرانس اپل به معرفی جدیدترین نرم‌افزارها و فناوری‌های خود برای توسعه دهندگان می‌پردازد. واژه WWDC در واقع مخفف عبارت “WorldWide Developers Conference” به معنای “کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان” است. کنفرانس WWDC 2016 طی ماه ژوئن امسال یعنی چیزی در حدود ۲ ماه دیگر برگزار خواهد شد و احتمالا در جریان این کنفرانس کمپانی اپل قصد رونمایی از نسخه جدید ساعت هوشمندش را دارد.

به گزارش کلیک، ظاهرا اپل قصد دارد که به طور ناگهانی از نسخه دوم اپل واچ پرده‌برداری کند. با این وجود اگر این خبر حقیقی باشد، بدون تردید در آینده نزدیک اخبار و اطلاعات بیشتری در رابطه با آن خواهیم شنید. خبر مربوط به احتمال رونمایی اپل از نسخه دوم اپل واچ در جریان کنفرانس WWDC 2016 از سوی آقای برایان وایت (Brian White) منتشر شده است. وی مدعی شده که طی سفری که به کشور چین داشته از این امر مطلع گردیده است. او همچنین اطلاعاتی جزئی در رابطه با آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل نیز ارائه کرد.

بنا به گزارش آقای وایت، ظاهرا اپل تنها آیفون ۷ پلاس خود را به دوربین دوگانه مجهز می‌کند و آیفون ۷ به دوربین واحدی تجهیز می‌شود. وی اشاره کرده که عملکرد دوربین هر دو آیفون جدید اپل فوق‌العاده خواهند بود و طی ماه سپتامبر شاهد معرفی آن‌ها خواهیم بود. اما وی در رابطه با ساعت هوشمند اپل حرف‌های شنیدنی‌تری را بیان کرده است. آقای وایت می‌گوید که کمپانی اپل نسخه دوم ساعت هوشمند یا “اپل واچ ۲” (Apple Watch 2) را به شکل ظرفیت‌تری طراحی خواهد کرد و قصد دارد که ضخامت آن را نسبت به اپل واچ اصلی ۲۰ الی ۴۰ درصد کاهش دهد! او با صراحت تمام مدعی شده که اپل در جریان کنفرانس WWDC 2016 از نسخه جدید ساعت هوشمندش پرده‌برداری خواهد کرد!

اما اگر اپل ضخامت بدنه ساعت هوشمند را کاهش دهد، چگونه باتری مورد نیاز آن را طراحی خواهد کرد؟ ساعت هوشمند اپل هم اکنون هم از نظر توان شارژدهی باتری چندان عالی عمل نمی‌کند! حال اگر اپل قصد داشته باشد که ضخامت بدنه نسخه جدید اپل واچ را کاهش دهد، بدون تردید برای طراحی باتری این محصول نیز محدودتر می‌شود و امکان استفاده از باتری بزرگی در آن را نخواهد داشت. بنابراین ظاهرا اپل از این نظر هم به تکنولوژی خاصی دست یافته که می‌تواند از باتری کوچک‌تر اما قدرتمندتری در اپل واچ ۲ استفاده کند.

بنابراین ظاهرا طی چند وقت آینده شاهد انتشار خبرهای بیشتری در رابطه با نسخه دوم ساعت هوشمند کمپانی اپل خواهیم بود. اگر اپل به واقع ضخامت اپل واچ ۲ را کاهش داده و از تکنولوژی باتری جدیدی در این محصول استفاده کند، بدون تردید به برگ برنده‌ای نسبت به سایر برندهای تولید کننده محصولات هوشمند پوشیدنی دست پیدا خواهد کرد.

منبع: macrumorsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *