تست رایگان هدست واقعیت مجازی HTC Vive

درک واقعیت مجازی سخت است، تا آن که خودتان آن را امتحان کنید، و حالا HTC انجام این کار را راحت تر کرده است.

به گزارش کلیک، این شرکت ۷ آوریل اعلام کرد که هدست Vive جدید خود را در برخی از فروشگاه های مایکروسافت و GameStop برای مشتریان در دسترس قرار خواهد داد که بتوانند آن را رایگان تست کنند، قبل از این که بخواهند قیمت ۷۹۹ دلاری آن را بپردازند.

خریداران علاقه مند می توانند از Vive در ۳۰ فروشگاه مایکروسافت دیدن نمایند. در راس این فروشگاه ها که مهم ترین آن ها هم به حساب می آید، فروشگاه خیابان بلوو در واشنگتن است. همچنین مایکروسافت برای اولین بار در مرکز ایالت یوتا، شهر کریک این دستگاه را به نمایش می گذارد که علاقمندان می توانند آن را امتحان کنند. این هدست قرار است در فروشگاه پارک مرکزی کلورادو هم به صورت گسترده عرضه شود.

GameStop قصد دارد برای شروع نمایش میزبانی خود از Vive ، آن را در حدود ۱۰ تا از فروشگاه های خود عرضه کند. این کار قرار است در اواسط ماه آوریل انجام گیرد. همچنین می توانید این محصول را به صورت پیش خرید و فرصت تحویل ۱ ماهه دریافت کنید.

Vive به همراه Oculus، یکی از اولین هدست های واقعیت مجازی پیشرفته برای مصرف کنندگان است. این هدست از سنسورهایی استفاده می کند تا حرکت کاربران را در فضای مجازی ردیابی کند و آن را شبیه سازی نماید.

این که هم امکان پیش خرید این محصول وجود دارد و هم امکان آزمایش آن به صورت رایگان، کمی گیج کننده است. چون وقتی که می توان یک محصول را ابتدا آزمایش کرد و سپس خرید، چرا باید پیش خرید کرد؟ شاید HTC از این کار هدف دیگری دارد. شرکت امیدوار است با فروش بالای این هدست واقعیت مجازی، راه برای تولید محصولات خلاقانه تر در آینده فراهم شود. ولی تولید خالاقانه نباید چشم به فروش محصول داشته باشد، چرا که اگر محصول خلاقانه و کاربرپسند باشد، فروش آن تضمین شده است. از طرفی کمپانی عرضه کننده محصول هم باید برای محصول خود (که حاصل هزینه و فکر و تلاش شرکت است) بیشتر ارزش قائل شود و تولید مدل های بعدی را به فروش نسخه اولیه ربط ندهد.

منبع: timeبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *