مایکروسافت آماده همکاری با سونی است!

اگر خبرهای دنیای گیم را در رسانه کلیک دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که مدتی پیش، کمپانی بزرگ مایکروسافت پیشنهادی مبنی بر ایجاد قابلیت بازی بین شبکه ای را در سراسر فضای مجازی پخش کرد. مایکروسافت با این پیشنهاد در نظر دارد که گیمرها و دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به راحتی با یکدیگر به رقابت بپردازند و در انتخاب حریف، هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته باشد. در طی انتشار این پیشنهاد، بسیاری از وب سایت های معتبر خارجی مصاحبه هایی را با مسئولین و کارمندان شرکت سونی کردند که در این مصاحبه ها، نظر کمپانی سونی نیز مشخص شد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، کمپانی سونی به صورت شفاف و صریح نظر خودش را در خصوص ایجاد قابلیت کراس پلتفرم مطرح نکرد و هنوز برخی از ابهامات به چشم دیده می شوند و از تصمیم گیری کمپانی سونی مطلع نیستیم. با این حال، چندی پیش رئیس کل بخش پلی استیشن کمپانی سونی، شوهی یوشیدا، اعلام کرد که ایجاد چنین قابلیتی برای گیمرها از نظر فنی بسیار آسان است؛ اما به دلیل سیاست های مختلف دو شبکه ایکس باکس لایو و پلی استیشن، در صورت اجرایی شدن این طرح، برخی مشکلات بین دو کمپانی مایکروسافت و سونی به وجود خواهد آمد.

همان طور که اطلاع دارید، برای ایجاد قابلیت کراس پلتفرم (قابلیت تجربه بازی بین دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان)، دو کمپانی رقیب و بزرگ مایکروسافت و سونی باید بر سر برخی از سیاست ها به تفاهم برسند و به صورت جدی با یکدیگر همکاری کنند؛ به طوری که دو شبکه ایکس باکس لایو و پلی استیشن با هم در ارتباط باشند و کاربر شبکه پلی استیشن بتواند با کاربر شبکه ایکس باکس لایو بازی کند.

Xbox One PlayStation 4

از اوایل سال میلادی جاری، بحث قابلیت کراس پلی در سراسر فضای مجازی به شدت محبوب شد و کمپانی مایکروسافت تا به امروز علاقه زیادی به این امر نشان می دهد. وب سایت های معتبر خارجی نیز هر روز هفته این بحث را پیگیری می کنند و با مصاحبه هایی که با اعضای دو کمپانی مایکروسافت و سونی انجام می دهند، در تلاش هستند که اطلاعات و جزئیات بیشتری از این قابلیت منتشر گردد. مدتی پیش، آقای آگوستینو سیمونتا (Agostino Simonetta)، مدیر آی دی شعبه اروپا ایکس باکس، به تازگی در مصاحبه ای با وب سایت معتبر یورو گیمر اعلام کرده است که کمپانی مایکروسافت، هم اکنون برای فراهم کردن این قابلیت آماده می باشد.

ایشان در مصاحبه با وب سایت یورو گیمر در زمینه ایجاد قابلیت کراس پلی بین دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان گفت:

مایکروسافت کاملا آماده است! بازی Rocket League، اولین بازی این قابلیت (کراس پلتفرم) خواهد بود چرا که این بازی شدیدا شبکه گرا است.

وب سایت یورو گیمر در مصاحبه خود از آقای آگوستینو سیمونتا پرسید که آیا تا به امروز کمپانی های دیگری مانند سونی با شما همکاری ای داشته اند و شما با این کمپانی وارد همکاری شده اید؟ ایشان در پاسخ به این سوال اعلام کرد:

ما فقط می توانیم بگوییم که آماده هستیم. ما به خوبی و به صورت کامل کار خود را انجام داده ایم و هر کمپانی ای که بخواهد وارد همکاری شود و قابلیت کراس پلتفرم (تجربه بازی میان دو کنسول بازی) را ایجاد کند، از آن استقبال می کنیم.

مشخص است که دو کمپانی رقیب هرگز نامی از یکدیگر نمی برند و به صورت شفاف و صریح، از همکاری با رقیب خود صحبت نمی کنند. کمپانی بزرگ سونی نیز در گذشته اعلام کرده بود که از ایجاد قابلیت کراس پلتفرم استقبال می کند اما هرگز سخنی از کنسول ایکس باکس وان و شبکه ایکس باکس لایو به میان نیاورد. در هر صورت، طبق گفته ها و صحبت ها گویا کمپانی مایکروسافت و سونی، هر دو علاقه زیادی به ایجاد چنین قابلیت دارند اما باید صبر کنیم و منتظر بمانیم تا این دو کمپانی به صورت مستقیم وارد همکاری شوند.

قابلیت کراس پلتفرم این امکان را برای گیمرها فراهم می کنند که رقیب، دوستان و دشمنان خود تنها محدود به پلتفرم خودشان نشود و بتوانند با سایر گیمرهایی که در پلتفرم های مختلف مشغول تجربه یک عنوان ویدیویی هستند، بازی کنند. توجه داشته باشید که در حال حاضر، در برخی از عناوین ویدیویی، کاربران و دارندگان کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ می توانند با دارندگان رایانه های شخصی بازی کنند، اما به دلیل رقابت سنگین و شدید دو کمپانی سونی و مایکروسافت، هنوز قابلیت تجربه بازی میان دو کنسول Xbox One و PS4 فراهم نشده است و دارندگان ایکس باکس وان نمی توانند با دارندگان پلی استیشن ۴ بازی کنند و بالعکس!

با گذشت زمان، وب سایت های بزرگ و شناخته شده خارجی مصاحبه های زیادی را با اعضای این دو کمپانی ترتیب خواهند داد که در این صورت، جزئیات بیشتری از این همکاری در دسترس قرار می گیرد. رسانه بزرگ کلیک نیز در صورت انتشار هرگونه خبر در این زمینه، شما را به روز نگه خواهد داشت. همراه ما باشید…

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با ایجاد قابلیت کراس پلی چیست؟ به نظر شما در نهایت، دو کمپانی مایکروسافت و سونی با یکدیگر همکاری خواهند کرد؟ آیا شما یکی از طرفداران قابلیت کراس پلتفرم هستید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را با دیگر کاربران رسانه بزرگ کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Attack of The Fanboyبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *