میزان فروش کنسول های نسل هشتم تا سال ۲۰۱۹ به کدام رقم خواهد رسید؟

دو کمپانی بزرگ و مشهور مایکروسافت و سونی از گذشته رقابت سختی را با یکدیگر داشته و دارند! این دو کمپانی با عرضه کنسول های بازی و خانگی همیشه با یکدیگر به رقابت پرداختند و در هر بازه زمانی، یکی از این دو شرکت، برنده رقابت شده است. دو سال پیش، با معرفی و عرضه کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، رقابت جدید سونی و مایکروسافت در قالب کنسول های نسل هشتم آغاز شد که بر اساس گزارشات، گویا کمپانی ژاپنی سونی برگه برنده کنسول های نسل هشتم را در اختیار خود دارد! همان طور که می دانید، تا به امروز میزان فروش کنسول PlayStation 4 بیشتر از میزان فروش کنسول Xbox One بوده و گویا گیمرها و علاقه مندان به بازی های ویدیویی، کنسول نسل هشتم سونی را بهترین نسل هشتم بازی ها می دانند. این طور که پیش بینی می شود، تا سال ۲۰۱۹، میزان فروش کلی این دو کنسول به بیش از ۱۰۹ میلیون دستگاه خواهد رسید که سهم کمپانی سونی از این ارقام، ۶۹ میلیون دستگاه (پلی استیشن ۴) و سهم کمپانی مایکروسافت نیز ۳۹ میلیون دستگاه خواهد بود. برای کسب اطلاعات ببیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، در مراسم کنفرانس توسعه دهندگان بازی های ویدیویی امسال، آقای تی جی وگنر، سازنده و خالق عنوان پرطرفدار World of Tanks و مدیر بخش ایده پردازی و نوآوری استودیوی وارگمینگ، اخیرا پیش بینی هایی در خصوص میزان فروش کنسول های نسل هشتم تا سال ۲۰۱۹ داشته که طبق این پیش بینی ها، میزان فروش کنسول های نسل هشتم تا سال ذکر شده، به رقم ۱۰۸ میلیون دستگاه خواهد رسید.

ایشان در گذشته مدعی بود که کنسول نسل هشتم کمپانی ژاپنی سونی، تا به امروز بیش از ۳۶ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروش داشته که هم اکنون این میزان دستگاه در جهان فعال می باشند. همچنین میزان فروش کنسول ایکس باکس وان را نیز، ۱۹ میلیون دستگاه اعلام کرده است. آقای تی جی وگنر، منبع صحبت ها و ادعاهای خود را، رسانه IDG، SuperData و IHS معرفی کرده که البته نمی توانیم این آمار منتشر شده را، دقیق بدانیم. بدون تردید، آماری که دو کمپانی سونی و مایکروسافت از میزان فروش محصولات خود اعلام می کنند، قابل اعتماد تر می باشد.

شایان به ذکر است که در ماه گذشته، کمپانی سونی به صورت رسمی تایید کرد که میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ از زمان عرضه تا پایان ماه فوریه، به عدد ۳۶ میلیون دستگاه رسیده است. متاسفانه شرکت مایکروسافت تا به امروز هیچ آمار رسمی و دقیقی از میزان فروش کلی کنسول Xbox One منتشر نکرده و برخی از منتقدان معتقد هستند که این کمپانی، به دلیل عدم موفقیت، از انتشار این گزارش صرف نظر می کند. در هر صورت، مشخص است که دستگاه PlayStation 4 از محبوبیت بالاتری برخوردار می باشد.

http://cdn2.expertreviews.co.uk/sites/expertreviews/files/styles/article_main_wide_image/public/0/61//12312.png?itok=XlRdb_WD

همچنین در هفته های گذشته، رئیس کمپانی الکترونیک آرتز اطلاعات و جزئیاتی از میزان فروش کنسول های نسل هشتم مایکروسافت و سونی منتشر کرد که طبق گفته های این شخص، تاکنون بیش از ۶۰ میلیون دستگاه کنسول نسل هشتم به فروش رسیده که میزان فروش کنسول PS4 دو برابر میزان فروش ایکس باکس وان است! ایشان اظهار داشت که تا اواخر ماه فوریه، سونی بیش از ۴۰ میلیون دستگاه پی اس ۴ فروخته است! در مقابل، مایکروسافت تنها توانسته ۲۰ میلیون دستگاه ایکس باکس وان، در سراسر جهان به فروش برساند و این اختلاف را می توان بخاطر عملکرد ضعیف کنسول Xbox One هم از نظر کیفیتی و هم از نظر بازی های انحصاری دانست.

رئیس بخش ایکس باکس شرکت مشهور مایکروسافت، آقای فیل اسپنسر، در سال میلادی ۲۰۱۵ اعلام کرده بود که میزان فروش کنسول پلی استیشن ۴ در مقایسه با ایکس باکس وان، به شدت بالاست و کمپانی مایکروسافت هرگز قادر نخواهد بود که به این میزان فروش دست یابد! با این صحبت، کمپانی مایکروسافت شکست خود را در نسل هشتم کنسول های خانگی قبول کرد و رقیب خود را پیروز این رقابت دانست. آقای فیل اسپنسر در صحبت های خود اشاره کرد:

مایکروسافت در تلاش این نیست که شرکت سونی را شکست دهد و ما با شکست دادن کمپانی سونی، انگیزه نمیگیریم! ما می خواهیم که به تعداد کاربران افزوده شود و تا جایی که می توانیم، مشتری زیادی به دست بیاوریم.

بهتر است بدانید که بیشتر پیش بینی های صورت گرفته در این زمینه تا سال میلادی ۲۰۱۹ انجام گرفته و احتمال می رود که در سال ۲۰۱۹، این دو کمپانی همیشه رقیب از کنسول های نسل نهم رونمایی کنند. به هر حال، باید تا سال میلادی ۲۰۱۹ منتظر بمانیم!

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با میزان فروش کنسول های نسل هشتم (Xbox One و PlayStation 4) چیست؟ به نظر شما، روند پیروزی پلی استیشن ۴ تا سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت؟ آیا شما در میزان فروش این دو کنسول سهیم بوده اید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamespotبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *