همکاری اپل و آی بی ام به منظور رشد نرم افزارهای iOS

اپل و آی بی ام اولین بار در سال ۲۰۱۴ و برای ساخت ۱۰۰ برنامه شرکت iOS با یکدیگر همکاری کردند، و امسال، شرکت Big Blue برای حمایت بیشتر، زبان سویفت را به پلت فرم توسعه ابر Bluemix آن اضافه کرده است.

به گزارش کلیک، فیل باکلو معاون رئیس آی بی ام در امور تلفن همراه گفت: حالا که این زبان برنامه نویسی قدرتمند متن باز است و از لینوکس پشتیبانی می کند، سویفت به ویژه برای توسعه برنامه های کاربردی در سمت سرور مفید است. در ادامه، باکلو از مزایا و معایب کار با اپل، و نگرش هایی که برای برنامه های iOS دارند توصیف می کند.

چرا تحرک برای استراتژی کلی آی بی ام مهم است؟

اگر شما امروز بروید و با هر مشتری در سمت مصرف کننده و یا تیم هایی که برای مصارف داخلی برنامه تولید می کنند، صحبت کنید، همه آن ها می خواهند فرآیند کسب و کارشان به سرعت جواب دهد. برای آن ها مهم نیست که در کجای کار هستند، فقط می خواهند کارشان به بازدهی مناسب برسد. اما اپل واقعا به ما برای دست یابی به دید درست در این زمینه کمک نمود.

چرا یک پارچه سازی با سویفت آن قدر مهم است؟

سویفت تبدیل به یک زبان بسیار محبوب شده است. این زبان قدرتمند، قابل اعتماد و آسان برای استفاده است. تعامل پذیر بوده و به شما نتایج قدرتمند می دهد، و بدیهی است که آن در قلب بسیاری از پروژه های اپل بوده است.

ما زمانی که اپل سویفت را به سمت جامعه منبع باز سوق داد، تازه با تعداد زیادی از پتانسیل های آن آشنا شدیم و با خود گفتیم: این زبان فوق العاده است، چرا که می تواند در سمت back-end هم کار کند. به همین دلیل بر آن شدیم تا این زبان را بر روی سیستم ابر خود سرمایه گذاری کنیم.

چرا باید توسعه دهندگان سویفت را با Bluemix استفاده کنند؟

بسیاری از مشکلات بزرگ برنامه های تلفن همراه نگرفتن داده از back-end و گرفتن منابع داده مختلف با هم است. بهتر است به جای این که این کار را بر روی همه دستگاه ها و جدا جدا انجام دهیم، برخی از این داده ها را در ابر ترکیب کنیم و سپس مطابقت داده و نتیجه گیری نماییم. با این روش شما عملکرد بهتری را از نرم افزار خود دریافت می کنید.

کار کردن با اپل چگونه بوده است؟

ما واقعا در این زمینه که اپل نظارت زیادی بر طراحی دارد، چیزهای زیادی یاد گرفتیم. هنگامی که شما این ظرافت را با آنالیزها و توانایی های شرکت ما ترکیب کنید، تیم خوبی حاصل می گردد. کار کردن با چنین شرکت خلاق و پویایی همیشه لذت بخش است.

همکاری بعدی اپل و آی بی ام چه خواهد بود؟

این دو شرکت قصد دارند بر روی خدمات برنامه نویسی رویداد محوری کار کنند ک علاوه بر سویفت از Node.js یا جاوا نیز پشتیبانی می کند و توسعه دهندگان بدون هیچ نگرانی در مورد نسخه پشتیبان می توانند نرم افزار خودرا تست کنند.

یک برنامه واتسون در iOS به چه چیزی شبیه است؟

تعداد زیادی API برای واتسون در Bluemix وجود دارد. دو تیم به طور مداوم با روش های مختلف سعی دارند با این APIها برنامه های کاربردی برای کسب و کار ارائه دهند. این برنامه ها خدمات به مشتریان و زندگی عرضه کنندگان آن ها را بهبود خواهد بخشید و کمک می کند تا کارها سریع تر انجام شود.

همکاری این دو غول بزرگ دنیای فناوری قطع به یقین با نتایج مفیدی همراه خواهد بود. چه زمانی که در گذشته رقبای جدی بودند، چه حالا که با اختلاف (از همه نظر: سهام، برند، در اختیار داشتن بازارهای جهانی و …) به کار خود ادامه می دهند.

منبع: techtargetبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *