میلیون ها وب سایت مبتنی بر وردپرس در آستانه ارتقا به HTTPS

|
۰ دیدگاه

وردپرس اعلام کرده است به زودی  وب سایت هایی که روی پلتفرم وردپرس ایجاد شده اند از HTTPS رمزدار به عنوان یک استاندارد بهره مند خواهند شد. این اقدام در راستای دیگر تلاش ها در خصوص وب صورت گرفته است.

به گزارش کلیک، هم اکنون HTTPS برای وب سایت های wordpress.com فراهم شده است اما حالا برای دامنه های سفارشی که تنها از بخش مدیریت وردپرس استفاده می کنند نیز فراهم می شود. این امکان مستقیما روی وب سایت های ایجاد شده توسط یک دامین سفارشی اعمال می شود. وردپرس هرگونه درخواستی که از HTTP استفاده می کند را بصورت خودکار به ورژن جدید HTTPS هدایت می کند.

وردپرس محبوب ترین سیستم CMS در اینترنت است و بیش از یک چهارم وب سایت ها از این پلتفرم استفاده می کنند، به همین دلیل این انتقال، حرکتی بسیار عظیم به سوی اینترنت امن محسوب می شود.

بر اساس آنچه در خبرها می خوانیم، شکی نیست که گوگل هم دامین های امن را به دامین های نا امن ترجیح می دهد اما Tech Giant اخیرا تاکید کرده است که سایت های اصلی، مثلا بسیاری از ساخته های خودش، هنوز سوئیچ نشده اند.

در واقع گوگل سایت های CNN، eBay و New York Times را به عنوان سایت های فاقد HTTPS علامت گذاری کرده است؛ تمام این وب سایت ها کاربران برجسته وردپرس هستند.

وردپرس در حال کار با پروژه Let’s Encrypt (بیایید رمزگذاری کنیم) می باشد، و هدفش کمک به این پروژه برای خودکار کردن فرآیند صدور گواهینامه برای وب سایت هایی است که از پلتفرم وردپرس استفاده می کنند.

منبع: TNW

 

0 پسندیده شده
هدی زارعی.کارشناس ارشد زبان انگلیسی. علاقه مند به فناوری های پزشکی و بیولوژیکی.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.