استفاده از اثر انگشت به جای پول

|
۰ دیدگاه

دولت ژاپن در تابستان آتی، قرار است سیستمی را آزمایش کند که اجازه می دهد گردشگران خارجی از اثر انگشت به منظور بررسی هویت خود، خرید کالا و خدمات بهره گیرند.

به گزارش کلیک، پیش از المپیک و پارالمپیک۲۰۲۰ توکیو، ژاپن به منظور پیشگیری از وقوع جرم و کاهش استرس مسافران، نیاز به حمل پول نقد یا کارت های اعتباری را حذف می کند. آزمایش اجازه می دهد که دولت قبل از هر گونه تغییرات گسترده ای قبل از بازی به طور کامل سیستم را ارزیابی کند.

آزمایش اسکنر اثر انگشت را در خرده فروشان مشهور در مراکز توریستی – در مجموع ۳۰۰ مغازه سوغاتی، رستوران ها، هتل ها و موسسات دیگر قرار می دهد. با این حال، تحت مقررات فعلی دولت، گذرنامه هنوز هم باید در هتل بررسی شود- اگر چه قانون هنوز هم اجازه خرید از طریق اثر انگشت را در طول اقامت به شما می دهد.

در اکتبر سال گذشته، پارک Huis Ten Bosch  در ناکازاکی، سیستم مشابهی را معرفی کرد و گزارش داد که به خوبی کار کرده است. به گفته سخنگوی شرکت،

این سیستم به خوبی توسط مشتریان دریافت شده است، از جمله افرادی که کودک به همراه داشتند، چرا که موجب صرفه جویی در مشکل پس گرفتن کیف پولشان شد.

ژاپن همچنین در حال آزمایش روی یک سیستم برای شهروندان خود است تا به آنها اجازه دهد که پول را از دستگاه های خودپرداز برداشت کنند- این مورد تلاشی برای افزایش امنیت و کاهش موارد معاملات جعلی با کارت های سرقت رفته است.

منبع: thenextweb

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.