گلکسی نوت ۶ سامسونگ به تراشه اسنپدراگون ۸۲۳ و رم ۸ گیگابایتی مجهز می‌شود!

طبق تازه‌ترین خبرهای به دست آمده، ظاهرا فبلت گلکسی نوت ۶ سامسونگ به سیستم روی چیپ (SoC) اسنپدراگون ۸۲۳ کوالکام و رمی ۸ گیگابایتی مجهز می‌شود. این خبر از سوی سایت SamMobile منتشر شده است.

هنوز زمان زیادی تا رونمایی رسمی سامسونگ از فبلت گلکسی نوت ۶ باقی مانده است. سامسونگ سال گذشته فبلت گلکسی نوت ۵ خود را در ماه آگوست معرفی کرد، این موضوع در حالی بود که دو نسخه پیشین این محصول یعنی گلکسی نوت ۴ و گلکسی نوت ۳ در ماه سپتامبر معرفی شده بودند. با توجه به اینکه هم اکنون در ماه آوریل به سر می‌بریم، تحت خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن، تا زمان معرفی رسمی فبلت گلکسی نوت ۶ سامسونگ چهار ماه دیگر باقی مانده است. اما با این وجود شاهد شروع انتشار شایعات و خبرهای مرتبط با آن هستیم!

به گزارش کلیک، طبق تازه‌ترین خبرهای منتشر شده در رابطه با فبلت گلکسی نوت ۶، احتمالا این محصول به سیستم روی چیپ اسنپدراگون ۸۲۳ کوالکام مجهز می‌شود. تراشه اسنپدراگون ۸۲۳ در واقع نسخه ارتقاء یافته و قدرتمندتر سیستم روی چیپ اسنپدراگون ۸۲۰ است که هم اکنون در محصولاتی همچون گلکسی S7، گلکسی S7 Edge، ال‌جی جی ۵ و …. شاهد استفاده از آن هستیم. ظاهرا فرکانس کاری هسته‌های پردازشگر Kyro تراشه اسنپدراگون ۸۲۳ کوالکام تا ۲٫۶ گیگاهرتز افزایش داده می‌شوند و بدین ترتیب قدرت پردازشی این تراشه به مراتب بیشتر از تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ خواهد بود.

علاوه بر این موضوع، گفته شده که احتمال تجهیز فبلت گلکسی نوت ۶ سامسونگ به رم ۸ گیگابایتی نیز وجود دارد! البته این موضوع تا حدی دور از انتظار و عجیب به نظر می‌رسد. تصور ما بر این است که سامسونگ فبلت گلکسی نوت ۶ را به رمی ۶ گیگابایتی مجهز می‌کند، اما منبع SamMobile اشاره داشته که احتمال تجهیز این محصول به رم ۸ گیگابایتی نیز وجود دارد. این منبع همچنین اشاره کرده که احتمالا دوربین اصلی این فبلت از سنسوری قدرتمند و ۲۵ مگاپیکسلی تشکیل خواهد شد! اگر به خاطر داشته باشید در ماه آذر سال ۹۴ نیز خبری در رابطه با گلکسی نوت ۶ سامسونگ منتشر شد که از تجهیز احتمالی این فبلت به سنسور دوربین اصلی ۳۰ مگاپیکسلی خبر می‌داد!

گزارشات اخیر ارائه شده در رابطه با فبلت گلکسی نوت ۶ به بهره‌مندی این محصول از استاندارد ضد آب IP68 نیز اشاره داشته‌اند. به موجب بهره‌مند شدن دستگاه از استاندارد ضد آب IP68، فبلت گلکسی نوت ۶ می‌تواند مدت زمان ۳۰ دقیقه را در عمق ۱٫۵ متری از آب دوام بیاورد. همچنین گفته شده که احتمال تجهیز گلکسی نوت ۶ سامسونگ به اسکنر عنبیه چشم کاربر نیز وجود دارد. سامسونگ مدت‌هاست که بر روی توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با اسکنر عنبیه چشم کاربر اختصاصی خود فعالیت می‌کند و ظاهرا تا کنون به موفقیت‌های شایان ملاحظه‌ای نیز دست پیدا کرده است. دلیل اینکه سامسونگ تاکنون محصولی را با تجهیز به اسکنر عنبیه چشم کاربر روانه بازار نکرده این است که غول کره‌ای قصد دارد تا این تکنولوژی را به مرحله‌ای از کیفیت عملکرد و بازده برساند که کاملا بی‌ عیب‌ و نقص باشد. حال به نظر می‌رسد که سامسونگ به این مرحله از کیفیت عملکرد اسکنرهای اثر انگشت کاربر دست یافته و احتمالا فبلت گلکسی نوت ۶ خود را به این تکنولوژی و قابلیت مجهز می‌کند.

۱

با وجود تمامی این تفاسیر باید اشاره داشته باشیم که صحت هیچ یک از خبرهای فوق به طور رسمی از سوی کمپانی سامسونگ تایید نشده‌اند. بنابراین نمی‌توان به طور قطع اشاره داشت که گلکسی نوت ۶ از تراشه اسنپدراگون ۸۲۳، رم ۸ گیگابایتی، دوربین اصلی ۲۵ مگاپیکسلی و اسکنر عنبیه چشم کاربر بهره‌مند می‌شود. اما در هر صورت تجربه نشان داده که حداقل بخشی از شایعات مرتبط با محصولات دیجیتال و هوشمند به حقیقت می‌پیوندند. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا گلکسی نوت ۶ سامسونگ به اسکنر عنبیه چشم کاربر، رم ۸ گیگابایتی و دوربین اصلی ۲۵ مگاپیکسلی مجهز می‌شود؟

منبع: sammobileبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *