چگونه در چند ثانیه تمام نرم‌افزارهای لینوکس را به‌روز رسانی کنیم

با این روش شما به راحتی می‌توانید تمام نرم‌افزارها را از طریق ترمینال لینوکس به‌روز رسانی کنید.

به گزارش کلیک، معمولا زمانی که نسخه جدیدی از نرم‌افزار عرضه می‌شود، آن نرم‌افزار به‌طور مرتب و خسته‌کننده‌ای به کاربر یادآوری می‌کند تا جدیدترین نسخه را دریافت و نرم‌افزار را به‌روز رسانی کند. البته این موضوع را نباید نادیده گرفت. زیرا به‌روز رسانی‌ها اغلب شامل ارتقاء امنیتی، برطرف کردن آخرین مشکلات و ویژگی‌های جدید هستند که باعث ارتقاء کارایی و امنیت نرم‌افزار می‌شوند.

ما در این مطلب به موضوع به‌روز رسانی لینوکس و نرم‌افزارهای لینوکس پرداخته‌ایم. اما شاید شما قصد داشته باشید تا به سرعت نرم‌افزار را به‌روز رسانی کنید.

در چنین مواقعی یک دستور (terminal command) وجود دارد تا تمام نرم‌افزارهای موجود بر روی سیستم را به‌روز رسانی کنید.

[sudo apt-get install [package name here

این دستور بررسی می‌کند که آیا به‌روز رسانی جدید برای نرم‌افزار مشخص شده وجود دارد یا خیر. در صورتی که شما نمی‌دانید نام بسته نرم‌افزاری که قصد به‌روز رسانی آن را دارید، چیست با استفاده از دستور زیر می‌توانید لیست تمام بسته‌های نرم‌افزاری موجود در سیستم خود را مشاهده کنید.

apt-cache pkgnames | less

دستورات دیگری نیز جهت افزایش کارایی در فرایند به‌روز رسانی وجود دارد. به عنوان مثال در صورتی که تمایل دارید تا تمام نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم خود را یک‌جا و به سرعت به‌روز رسانی کنید، دستور زیر را اجرا کنید. این دستور آخرین اطلاعات درباره نرم‌افزارهای موجود در سیستم را در اختیارتان قرار می‌دهد.

sudo apt-get update

پس از اجرای دستور بالا، دستور زیر را اجرا کنید تا در صورتی که نسخه جدیدتری از نرم‌افزار وجود دارد، آن را دریافت نمایید. این دستور لیستی از تمام نرم‌افزارهایی را که به‌روز رسانی خواهند شد، نمایش می‌دهد و از شما می‌خواهد تا با زدن کلید Y این عمل را تایید کنید.

sudo apt-get upgrade

به همین راحتی شما می‌توانید به سرعت تمام نرم‌افزارهایی را که بر روی لینوکس نصب کردید از طریق ترمینال لینوکس به‌روز رسانی کنید.

منبع: makeuseofبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *