رونمایی از شبکه ملی اطلاعات تا اواسط سال جاری

وزیر ارتباطات بیان کرد: زمانی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود نباید تنها تهران را مدنظر قرار داد به همین دلیل ما علاقه‌ مندیم شرکت‌ های دانش ‌بنیان در استان‌ ها بیشتر شکل بگیرند و برای نشان‌ دادن اهمیت این موضوع برای ارائه‌ وام وجوه اداره شده به استان‌ ها ساز و کار آسان‌ تری در نظر گرفته‌ ایم.

به گزارش کلیک، محمود واعظی در همایش اقتصاد مقاومتی در ICT گفت: در سال جاری نباید مشکلات بودجه ‌ای اجازه دهد که فعالیت در بخش‌ های تخصصی متوقف شود، مشکلات بودجه و تامین آن موضوعی است که مربوط به ما می‌ شود و ما به هر شکل شده این بودجه را فراهم خواهیم کرد تا توسعه متوقف نشود. البته سال گذشته به دلیل مشکلات بودجه ‌ای برخی بخش‌ ها با کندی ‌هایی‌ همراه بود که امسال باید این موضوع برطرف شده و اولویت‌ هایی مانند ایجاد کسب ‌و کار، اشتغال، تولید محتوا و خدمات محتوایی در دستور کار قرار گیرد.

وزیر ارتباطات هم چنین اظهار امیدواری کرد شبکه ملی اطلاعات تا اواسط سال جاری رونمایی شود.

وی افزود: قرار است در سال جدید سازمان تنظیم مقررات پروانه ‌های جدیدی صادر کند، ضمن اینکه ۷۰ هزار اپلیکیشن در داخل کشور طراحی شده است. در موارد مختلف شاهدیم که جوانان ایرانی با درآمد این اپلیکیشن‌ ها زندگی می‌ کنند.

وزیر ارتباطات از کاهش تصدی گری دولت و سپردن امور مختلف به بخش خصوصی به عنوان محورهای مورد نظر وزارت ارتباطات در زمینه‌ تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نام برد.

وی اعلام کرد: سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی ارتباطی با بحث تحریم ‌ها نداشته و اینگونه نیست که بخواهیم بگوییم دیروز تحریم بودیم و امروز نیستیم. ما به عنوان یک کشور بزرگ باید به گونه ‌ای برنامه ‌ریزی کنیم که اقتصاد ما دستخوش تحولات سیاسی منطقه و یا تحولات اقتصاد جهانی نشود.

دوایی، معاون وزیر ارتباطات، نیز در سخنانی بیان داشت: توسعه کمی و کیفی بخش خصوصی مستقل و دانش ‌بنیان، موتور محرکی برای بخش پژوهش و فناوری کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای ارتقاء محصولات موجود و دارای بازار و ایجاد محصولات جدید بومی و مشارکت حقوقی با شرکت‌ های فناوری بین ‌المللی و همچنین همکاری‌ های پژوهشی با دانشگاه‌ ها و بحث تامین سرمایه بودجه ‌های مختلفی در نظر گرفته شده که در این میان در خصوص شرکت ‌های فناورانه حدود ۷۸ میلیارد تومان بودجه به ۱۶۰ شرکت اختصاص داده شده و برای ایجاد آزمایشگاه ‌های تامین نمونه پنج میلیارد تومان و در خصوص سرمایه در گردش ۲۱ میلیارد تومان برای ۳۶ شرکت در نظر گرفته شده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *