ناسازگاری مرورگر جدید مایکروسافت با محتوای فلش

مرورگر مایکروسافت اج  نیز هم همانند گوگل کروم و اپل سافاری به زودی محتوای فلش در وب سایت‌ها را مسدود خواهد کرد.

به گزارش کلیک، این ویژگی که محتوی اصلی سایت را تحت تاثیر قرار نمی دهد، همراه با آپدیت جدید که قرار است در آستانه یک سالگی ویندوز ۱۰ در ۲۹ جولای مصادف با ۸ مرداد منتشر شود.

جان هازِن، مدیر برنامه اصلی مایکروسافت اج با ارسال پیامی در سایت رسمی مایکروسافت اعلام کرد که کاربران با عرضه ویندوز ۱۰ نسخه ۱۴۳۱۶ می‌توانند این وبژگی امتحان کنند.

این ویژگی به طور خودکار محتوای فلش سایت‌ها همانند تبلیغات و تصاویر متحرک را مسدود می‌کند و کاربر در صورت تمایل برای اجرای آن‌ها باید روی آن‌ها کلیک کند. با این کار مصرف اینترنت به میزان قابل کاهش می‌یابد و بدون لطمه زدن به محتوای اصلی سایت‌، عملکرد سایتی که کاربر به آن دسترسی دارد، افزایش پیدا می‌کند.

فلش‌هایی مانند کلیپ‌ها و بازی‌هایی که جزء محتوای اصلی سایت‌ها هستند، به طور خودکار مسدود نمی‌شوند.

این ویژگی از همان الگتوریتمی استفاده می‌کند که قبلا گوگل کروم و سافاری استفاده کرده‌اند. اپل نخستین شرکتی بود که این ویژگی را در مرورگر سافاری ۷ به کار گرفت که به همراه سیستم عامل OS 10 ماوریکس در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. گوگل هم در دسامبر سال ۲۰۱۵ نیز این ویژگی را در نسخه پایدار مرورگر خود به کار گرفت. در هر دو مرورگر محتوای فلش تا زمانی که کاربر روی آن‌ها کلیک نکند، ثابت باقی می‌ماند، در مرورگر مایکروسافت اج نیز این چنین خواهد بود.

در اج بر خلاف گوگل کروم، می‌توان این ویژگی را غیر فعال کرد. همانطور که گفتیم قبل از انتشار آپدیت ویندوز ۱۰ نسخه ۱۴۳۱۶ مرور گر اج از این ویژگی برخوردار نخواهد بود.

هازن در مورد اینکه آیا در آینده در مورد محتوای فلشی که در بین محتوای اصلی سایت قرار دارد، کنترل بیشتری اعمال می‌شود یا نه سخنی نگفت. همچنین در مورد اینکه آیا این ویژگی در مورد اینترنت اکسپلورر نیز به کار می‌رود یا نه، نیز مطلبی بیان نکرد.

هازن در وب سایت نوشت “ما قصد داریم به منظور دستیابی به عملکرد وب سایت‌ها از محتوای فلش غیر ضروری فاصله بگیریم”. وی در ادامه نوشت ما قصد داریم به ضمیمه‌های رسانه‌ای کدگزاری شده، موارد توسعه دهنده منبع رسانه، صوت وب سایت‌ها، کاواناس (نرم افزار طراحی وب) و آر تی سی (یک فناوری همتا به همتا برای ارتباط مرورگرهای وب با یکدیگر) با عملکردی بهتر و امن‌تر دست پیدا کنیم.

منبع: techtimesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *