توضیحات وزیر در مورد موج جدید فیلترینگ کانال های غیر اخلاقی

وزیر ارتباطات اعلام کرد: شرکت تلگرام هم تاکید داشته است که به هیچ عنوان در خصوص مسائل مستهجن و مواردی مانند پورن اجازه فعالیت نمی‌ دهد.

به گزارش کلیک، واعظی درباره فیلترینگ کانال های غیر اخلاقی تلگرامی توضیح داد: در این زمینه از سال گذشته اعلام شده بود که در میان نرم‌ افزار های ارتباطی آنهایی که به قوانین کشور احترام نگذارند و مطالب نامناسب را حذف نکنند، حذف خواهند شد. بر همین اساس هماهنگی ‌هایی با تلگرام به عمل آمده و بدین ترتیب آنچه دارای محتوای نامناسب است، از سوی این شبکه حذف می‌ شود؛ البته خود این شرکت هم تاکید داشته است که به هیچ عنوان در خصوص مسائل مستهجن و مواردی مانند پورن اجازه فعالیت نمی ‌دهد.

وزیر ارتباطات درمورد تعداد کانال های غیراخلاقی ایرانی مسدود شده گفت: تعداد این کانال‌ ها بسیار زیاد است اما رقم آنها را نمی‌ دانیم، ما لیستی از کانال‌ های نامناسب را برای این شرکت ایمیل می‌کنیم و معمولا در مدت کمتر از ۲۴ ساعت تلگرام خبر حذف این کانال ‌ها را اعلام می‌ کند.

وی ضمن تاکید بر این که طریقه همکاری تلگرام با ایران از راه ایمیل است افزود: اعتقاد ما این است که باید شبکه‌ های اجتماعی داخلی ما با سرعت بیشتری مسیر خود را ادامه دهند.

واعظی در پاسخ به گلایه ‌هایی که گاهی از سوی ارائه‌ کنندگان شبکه‌ های اجتماعی داخلی مطرح شده، بیان کرد: ما هیچ محدودیتی برای این شبکه‌ ها ایجاد نمی‌ کنیم و اولین شبکه داخلی که شروع به فعالیت کرد حتی ما خود از کاربران آن بودیم. اکنون بحث محدودیت این شبکه ‌ها را نداریم، اما شبکه ‌ای مانند بیسفون زمانی که کاربران زیاد شد نتوانست رشد لازم را داشته باشد که امیدواریم مشکلات این اپلیکیشن اصلاح شود. همچنین شنیده می‌شود برخی دانشگاه ‌ها مانند دانشگاه شریف نیز برنامه‌ ریزی مناسبی در این زمینه صورت داد‌ه‌ اند.

وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات نیز تاکید کرد: برای فعالیت این شبکه لازم است زیرساخت‌ های متعددی فراهم شود که برهمین اساس پهنای باند داخلی اکنون تا حد چهار هزار گیگ بر ثانیه افزایش پیدا کرده و امیدواریم این رقم تا پایان سال جاری دو تا سه برابر شود.

او اضافه کرد: چه در سال گذشته و چه امسال با توجه به این ‌که شبکه ملی اطلاعات مهم‌ ترین برنامه وزارت خانه ما بوده به همکاران خود اعلام کرده‌ ایم که هر میزان بودجه برای این بخش لازم باشد اختصاص داده خواهد شد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *