چگونه اعلان های مخاطبین را در iOS شخصی سازی کنیم

بسیاری از کاربران به دنبال راهی برای اختصاص زنگ هشدار خاص و یا نوع لرزشی ویژه برای مخاطبین خود هستند تا در هنگامی که مشغول رانندگی هستید و یا مشغول کاری هستید که امکان چک کردن گوشی خود را ندارید،  بدون نیاز به نگاه کردن به صفحه گوشی خود متوجه شوند چه کسی با آن ها تماس گرفته است.

کلیک -در این گزارش به آموزش چگونگی این روش در سیستم عامل IOS خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. کاربران گوشی های هوشمند به دنبال سهولت در استفاده روزمره از این گجت های متداول هستند. مشغله های روزمره با ضرورت بسیاری که در تمرکز افراد ایجاد میکنند شما را روز به روز به اقدامات کلیدی در نگه داشتن تمرکز  متوصل می کنند. گاهی ممکن است برای شما هم پیش آمده که منتظر تماس خاصی هستید و در عین حال مشغله های بسیاری نیز دارید، پس چک کردن هر ثانیه گوشی برای چک کردن نام فرد تماس گیرنده کار خسته کننده ای خواهد بود. ios  با تنظیمات پیشرفته این امکان را به کاربر داده است تا با تعریف یک آهنگ و نوع لرزش بدون چک کردن گوشی از هویت تماس گیرنده آگاه شوید.

در اولین مرحله وارد اطلاعات تماس مخاطبی شویدکه قصد اعمال تغییرات بر آن را دارید.

ximg_5703ed5bafca1.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.xsZMyDrVcn

در مرحله بعد گزینه “Edit” را از گوشه سمت راست بالای شماره مخاطب انتخاب کرده و از میان گزینه ها “Ringtone و Text Tone” را انتخاب کنید.

ximg_5703ed66db20d.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.XzgPi1_xH2

اگر طبق تصویر گزینه ها در حالت “Default” قرار داشتند، بدین معناست که تنظیمات در حالت پیش فرض قرار دارد. با ورود به هر قسمت و فعال کردن گزینه ها می توانید تغییرات را اعمال کنید. Settings ->  “Sounds and Vibration Patterns”

ximg_5703ed7198600.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.W_pp7WHxJE

هنگامی که نوع لرزش خاصی را انتخاب میکنید ملزم به تغییر در زنگ گوشی نیز هستید. چرا که از حالت پیش فرض خارج شده اید. در همان گزینه به قسمت  “Ringtone” رفته و زنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

ximg_5703ed86c6cf1.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.nS6BT19dqn

در مرحله بعد شما قادر خواهید بود تا نوع لرزش را نیز انتخاب کنید. به قسمت “Vibration” رفته و از میان ۸ گزینه مختلف نوع لرزش، سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. شما همچنین می توانید با انتخاب نکردن گزینه Vibration، هیچگونه لرزشی را برای مخاطب خود انتخاب نکنید.

ximg_5703ee68d1022.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.mVg8m7BkeX

همچنین این روش برای شما این فرصت را در نظر گرفته است تا با ترکیبی از انواع لرزش ها سبکی خاص برای مخاطب خود تعریف کنید.

پس از هر دوره از مشخص کردن نوع زنگ خاص یا نوع لرزش، این پیش فرض تنها برای مخاطب شما در نظر گرفته خواهد شد.

ximg_5703eda1caa8c.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.EEpsQvS8b3

تمامی روش های ذکر شده، بر روی پیام ها نیز قابل انجام است. شما می توانید با کمی تغییرات سبک خاص خود را برای مخاطبین در نظر بگیرید تا با دریافت پیام از شخص مورد نظر بدون نگاه کردن به صفحه نمایش از هویت فرد اطلاع یابید.

پس از انجام تمامی مراحل تنها با انتخاب گزینه ” Done” تغییرات به صورت دائمی ذخیره خواهد شد. به همین سادگی شما سبک خاصی از نوع لرزش و یا زنگ تماس برای مخاطب انتخاب کرده اید. که شناسایی تماس گیرنده را برای شما آسان کرده است.

منبع: howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *