دهمین سالگرد Google Calendar با ویژگی‌های جدید

امروز دهمین سالگرد تولد سرویس تقویم گوگل است. به همین منظور گوگل ویژگی جدید اهداف (Goals) را در این جشن رونمایی می‌کند.

به گزارش کلیک، همان‌طور که از نام آن پیدا است امکانات جدید به شما اجازه می‌دهد هدف (Goal) شخصی خود را در تقویم گوگل مشخص کنید. این سرویس عمل خسته کننده پیدا کردن زمان در جدول زمان بندی را خودکار انجام می‌دهد. به‌طوری که شما می‌توانید با موفقیت به مقصود خود برسید. در حالی‌که تمام ویژگی‌های جدید اهداف در تمام کشورها و به تمام زبان‌هایی که تقویم گوگل در آن‌جا فعال است، موجود است، یکی از سخن‌گویان گوگل در این باره گفت: خدمات جدید تنها در تلفن‌های هوشمند فعال است. بنابراین بهتر است تا آخرین نسخه آن را بر روی سیستم‌عامل اندروید از گوگل‌پلی (Google Play) و سیستم عامل iOS از فروشگاه اپل (App Store) دانلود کنید.

به منظور مشخص کردن یک هدف (یک هدف می‌تواند هر موضوعی باشد که به طور عادی اتفاق می‌افتد) شما باید به دو سوال مهم پاسخ دهید: هرچند وقت یک‌بار؟ و بهترین زمان؟ بقیه موارد توسط تقویم گوگل انجام می‌شود. او بهترین زمان‌ها را جهت نوشتن هدف جدید شما مشخص می‌کند.

بهترین بخش این موضوع آن است که اهداف شما به صورت خودکار زمان‌بندی خود را در سراسر هفته تنظیم می‌کنند. در صورتی که شما رویدای به تقویم اضافه کنید که با هدف تعیین شده شما از لحاظ زمانی تضاد مستقیمی داشته باشد، تقویم گوگل به طور خودکار و مجدد زمان‌بندی را انجام می‌دهد.

تقویم گوگل

علاوه بر این تقویم گوگل به شما اجازه خواهد داد تا هدف خود را هر زمان که بخواهید به تعویق بیاندازید. ولی این به معنی فراموش کردن هدف شما نیست. تقویم گوگل به صورت خودکار زمانی را برای هدف شما تعیین خواهد کرد.

در واقع گوگل می‌گوید این تقویم نسبت به گذشته برنامه‌ریزی بهتری انجام می‌دهد. این ویژگی جدید از سیستم یادگیری ماشینی یا machine learning استفاده می‌کند (machine learning به عنوان یکی از شاخه‌های وسیع و پرکاربرد هوش مصنوعی است که به تنظیم الگوریتم‌ها می‌پردازد و در نتیجه بر اساس آن‌ها سیستم‌ها و سامانه‌ها توانایی یادگیری پیدا می‌کنند.) هر زمانی که شما اهداف خود را به تعویق بیاندازید، ویرایش یا کامل کنید، تقویم گوگل تواناتر از قبل در جهت زمان‌بندی اهداف شما عمل می‌کند.

در ماه دسامبر ویژگی جدید دیگری در مورد یادآوری به تقویم گوگل افزوده شد که ابتدا این مورد در اندروید و iOS به کار گرفته شد. این ویژگی از اوایل این ماه در نسخه تحت وب نیز قابل دسترس است.

به نظر می‌رسد گوگل در حال انجام آزمایشاتی است تا تقویم خود را با افزودن سرویس‌های جاری مفیدتر از قبل کند که تا پیش از این فقط یک تقویم با امکانات ابتدایی بود. گوگل امروز رسما اعلام کرد: تقویم‌ها باید به شما کمک کنند تا حداکثر برنامه‌ریزی را برای شما انجام دهند نه اینکه تنها به عنوان یک ابزار ساده که رویدادها را اعلام می کنند، عمل کنند.

با انجام چنین تغییراتی، گوگل باید تلاش کند و کاربران تقویم گوگل خود را تشویق کند تا از ویژگی‌های جدید استفاده کنند.

منبع: venturebeatبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *