چگونه تماس ها را در اندروید مسدود کنیم؟

 

برای همه ما پیش آمده در هنگام انجام کاری با تمرکز بالا تماس های ناخواسته ذهن شما را مشوش کرده است. شما به راحتی هر کدام از نرم افزار های نصب شده بر روی گوشی موبایل خود را می توانید از دسترس خارج و یا حتی حذف کنید. تنها تماس های ناخواسته است که گاه و بی گاه رشته افکار را بهم می ریزد. در این گزارش روش بلاک کردن تماس های ناخواسته را به شما آموزش خواهیم داد.

 

کلیک – تماس های ناخواسته همیشه یکی از دردسرسازترین معضلات استفاده از گوشی های همراه است. تصور کنید در حال انجام تکالیف خود و یا حتی مطالعه یا بازی هستید، ناگهان تماسی ناخواسته از یک شرکت درباره نظرسنجی تمامی افکار شما را بهم می ریزد. تمرکز دوباره و بازگشت به موضوع قبلی کاری بسیار سخت خواهد بود. اما روش های بسیاری وجود دارد تا در سیستم عامل اندروید این تماس های ناخواسته را به طور کلی بلاک کرده و نادیده بگیرید. در اینجا به معرفی چند نرم افزار کاربردی برای بلاک در سیستم عامل اندروید خواهیم پرداخت.

 

بلاک کردن تماس ها

سیستم عامل اندروید برای کاربران این فرصت را در نظر گرفته تا به آسانی تماس های ناخواسته را به بلاک لیست اضافه کرده و دیگر از شر تماس های مزاحم راحت شوید. این عملکرد در گوشی های مختلف با روش های متفاوتی انجام می پذیرد، که به توضیح انواع آن در سیستم عامل اندروید پرداخته ایم.

  • در این روش به قسمت تاریخچه (call history) خود رفته و از قسمت تماس های اخیر  “Recent Calls” (که معمولا با علامت ساعت مشخص شده است) شماره مورد نظر برای بلاک را انتخاب کرده و از منوی باز شده، گزینه “Block number” را انتخاب کنید.

در این روش تماس ها به صورت خودکار بلاک شده و  حتی پیام های صوتی ارسالی نیز پاک و از دید شما پنهان خواهند شد.

اما گاهی پیش می آید شماره شخصی که درخواست بلاک کردن وی را دارید در لیست تماس های اخیر شما وجود ندارد در چنین شرایطی اینگونه عمل می کنیم:

  • دفترچه تلفن را اجرا کرده و در قسمت منوی کشویی سمت راست، گزینه “Settings” را انتخاب و به قسمت “Call blocking” بروید. در این قسمت می توانید شماره های ناخواسته را به بلاک لیست اضافه کرده تا عملکردی مشابه داشته باشد.

اما گاهی پیش می آید شماره تماس ناخواسته در گوشی همراه شما ذخیره نشده است. در این صورت لازم است شماره ذخیره شده سپس عملیات فوق اجرا شود. این عملیات در قسمت پیام های صوتی (voicemail) نیز عملکردی مشابه دارد. در این روش شما حتی پیام صوتی نیز از شماره مزاحم دریافت نخواهید کرد.

این روش در گوشی هایی با برندهای متفاوت عملکردی متفاوت نیز دارد. برای مثال اگر شما گوشی LG و یا سامسونگ داشته باشید روش بلاک کردن در آن نیز متفاوت است، که به شرح آن می پردازیم.

گوشی سامسونگ: در این مدل از گوشی ها کافیست به قسمت “menu” از گزینه های مخاطبین (Contact) رفته و در قسمت تنظیمات (Settings ) گزینه اضافه کردن به لیست بلاک ها (Call Blocking) را انتخاب کرده و شماره مورد نظر را به لیست اضافه کنید.

گوشی ال جی: مانند مورد مشابه به قسمت مخاطبین رفته و از منوی کشویی تنظیمات (setting) را انتخاب کرده و با رفتن به گزینه رد تماس  ( Call Reject )، از میان گزینه ها رد تماس از شماره (Reject calls from) را انتخاب و شماره مورد نظر را اضافه می کنیم.

بهترین نرم افزارهای بلاک تماس

اگر روش های پیشنهادی بر روی گوشی شما کاربردی نداشته است، شما نیاز به نصب یک برنامه مجزا برای انجام بلاک تماس های مزاحم دارید. با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت شما به مجموعه ای از نرم افزارهای بلاک دست خواهید یافت که در این گزارش به معرفی بهترین های آن می پردازیم.

Mr. Number

این نرم افزار یکی از محبوب ترین و در عین حال آسان ترین روش های بلاک کردن افراد در گوشی های هوشمند است. با دانلود نرم افزار Mr. Number به صورت رایگان می توانید تماس های ناخواسته را مدیریت کنید.

این نرم افزار به طور پیش فرض سه دسته بندی از مخاطبین را به شما پیشنهاد می دهد. دسته اول، تماس های خطرناک، دسته دوم، تماس های آزار دهنده و دسته آخر، تماس های ناشناس٫

شما با انتخاب هر کدام از گزینه ها و اضافه کردن شماره به بخش مورد نظر از تماس های مزاحم خلاص می شوید. برای مثال این امکان وجود دارد که شما مخاطبین داشته باشید که شماره آن ها در گوشی شما ذخیره نشده باشد. در این صورت الزامی برای انتخاب گزینه شماره های ناشناس نخواهید داشت.

با اجرای این نرم افزار بر روی گوشی، در خواهید یافت که تنظیمات بسیار ساده ای برای خلاصی از مزاحمین پیش روی شماست. در صفحه اصلی این برنامه گزینه هایی از قبیل فعال کردن، خاموش کردن و همچنین تنظیمات پیش فرض برای تماس ها وجود دارد. یکی از گزینه هایی که این نرم افزار برای کاربران در نظر گرفته است، مسدود کردن تماس های بین المللی ست که اجازه ورود تماس از کشورهای دیگر و یا تماس هایی که شماره مخاطب در گوشی شما ذخیره نشده باشد را نخواهد داد.

پس از نصب و تنظیم این برنامه، با هر تماس دریافتی ناخواسته، علاوه بر مسدود کردن تماس به شما اعلام خواهد کرد. برای مثال اگر تماس از طرف شماره ای باشد که با نام خطرناک ذخیره شده است، زنگ هشدار به صدا در خواهد آمد و تماس بلافاصله مسدود خواهد شد.

علاوه بر این چنانچه نیاز به مسدود کردن شماره ای  به صورت دستی داشته باشید، در قسمت (Numbers on my block list) این برنامه امکان اضافه کردن شماره به صورت دستی به شما داده شده است. این نرم افزار با شعار “زندگی موبایلی با آرامش” طراحی شده است تا به بسیاری از نگرانی های خود در تماس های ناخواسته خاتمه دهید.

Call Blocker Free

این نرم افزار نیز کارکردی مشابه با Mr. Number دارد. با این تفاوت که در این برنامه شما کنترل تماس ها را  به گونه ای متفاوت انجام می دهید. در این نرم افزار شما لیستی از مخاطبیتی را خواهید داشت که اجازه تماس با شما را دارند و در عوض تمامی تماس های مسدود شده و تمامی پیام های متنی نیز در آن نگهداری می شود.

در اصل شما در این برنامه شما دارای ۲ لیست هستید. لیست سیاه (مخاطبین مسدود)، لیست مخاطبین لیست سفید(قادر به تماس با شما هستند).

در این روش شما با اجرای نرم افزار و اضافه کردن شماره ها به لیست مسدود شده ها و همچنین مخاطبینی با اجازه تماس می توانید به آسانی به صورت دستی تنظیمات را انجام دهید.

همچنین شما می توانید از گزینه های زیر نیز در کار با این نرم افزار استفاده کنید:

۱- Accept all: روشی ست برای تنظیمات مسدود کردن تماس ها در مرحله اول.

۲- Block all from blacklist: در این روش شما قادر هستید تنها تماس های افرادی که در لیست سیاه اضافه شدند را مسدود کنید و همچنان افراد ثبت شده در لیست سفید قادر به تماس با شما هستند.

۳- Accept only from whitelist: یک روش و گزینه بسیار قوی برای مسدود کردن تماس هاست. در این گزینه، نرم افزار تنها اجازه برقراری ارتباط با افرادی که برای آنها این اجازه تعریف شده است را خواهد داد، و تماس های دیگر به صورت خودکار مسدود خواهند شد.

۴- Accept only from whitelist and contacts: شما با انتخاب این گزینه در نرم افزار Call Blocker Free تماس های افراد ذخیره شده در لیست مخاطبین و نیز افراد موجود در لیست سفید را به شما انتقال داده خواهد شد.

نرم افزار Call Blocker Free با ارائه خدمات دیگری نظیر انتخاب نوع واکنش با تماس گیرنده به کاربر این امکان را می دهد تا چگونگی این روش را انتخاب کند.

برای مثال می تواند در هنگام تماس شخص مزاحم تماس بلافاصله قطع شود و یا با بوق اشغال از مزاحمین استقبال شود!!!

Truecaller

این نرم افزار تنظیمات بیشتری برای مسدود کردن تماس ها نسبت به دیگر نرم افزارهای مشابه دارد.

برای اجرا و تایید این نرم افزار، شما نیاز به یک حساب کاربری آنلاین دارید. تا در صورت نیاز با هماهنگ شدن شماره ها با حساب های کاربری اطلاعاتی از افراد ناشناس به شما ارائه دهد.

در این برنامه دو گزینه پیش روی شماست: Discover  و block. در این روش به آسانی شما قادر به پیدا کردن و جستجو افراد و همچنین مسدود کردن در صورت نیاز هستید.

SMS Blocker

گاهی افراد به قدری مشغول تمرکز  بر روی موضوعی خاص هستید که دریافت پیام ها بیشتر از تماس ها تمرکز شما را بهم می ریزد.

اگر به دنبال تنها مسدود کردن پیام ها در گوشی موبایل خود هستید تنها کافیست با نصب برنامه  SMS Blocker تنها پیام های مخاطب انتخاب شده مسدود خواهد شد.

منبع: makeuseofبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *