رونمایی از پروفایل های ویدیویی در فیس بوک

 

شرکت فیس بوک در اقدامی تازه از قابلیت جدید این شبکه اجتماعی در کنفرانس f8 سان فرانسیسکو رونمایی کرد. این شرکت با همکاری توسعه دهندگان تکنولوژی امکان آپلود ویدیو به جای عکس پروفایل را فراهم کرده است.

به گزارش کلیک، شرکت فیس بوک به تازگی در اقدامی از روش جدیدی برای نمایش پروفایل در فیس بوک پرده برداری کرده است. در این روش کاربران بوسیله نرم افزارهای مختلف می توانند کلیپ های کوتاه ویدیویی را به منظور نمایش در پروفایل استفاده کنند. روز گذشته مدیران ارشد این شرکت، طی کنفرانسی در سان فرانسیسکو از همکاری سه جانبه شرکت های توسعه دهنده تکنولوژی و فیس بوک در رونمایی از این ویژگی خبر دادند. جزئیات اعلام شده در کنفرانس f8، به پیچیدگی ساختار طرح معرفی شده و نیز نام های مطرح تکنولوژی دست اندرکار در این پروژه پرداخته است. نام هایی نظیر “Instagram, Cinemagraph Pro ,MSQRD Vine, lollicam , BeautyPlus” و نیز نرم افزار “Boomerang” از زیرمجوعه های شرکت اینستاگرام نیز در این لیست حضور دارند.

dsc05751

تصاویر پروفایل ویدیویی این روزها یکی از محبوب ترین تکنولوژی های استفاده شده در شبکه های اجتماعی محسوب می شود، پروفایل هایی پویا با شرح بیشتر از مشخصات کاربر. کارشناسان شرکت فیس بوک طی تحقیقاتی از افزایش ۷۰ درصدی میزان ویدیوها نسبت به تصاویر در چند سال اخیر خبر دادند و این اقدام را روشی در ایجاد انگیزه در کاربران فیس بوک ارزیابی کرده اند. فیس بوک را می توان موفق ترین شبکه اجتماعی در به کارگیری ایده های خلاقانه در ایجاد انگیزه کاربران دانست. همچنین این طرح که ماه سپتامبر سال گذشته به طور تئوری مطرح شده بود و به طور محدود اجازه بارگذاری ویدیوهای کوتاه و تکرار شونده(loop) را برای مخاطبین فراهم کرده بود، روز گذشته به طور رسمی از این اقدام پرده برداری شد.

بسیاری از کارشناسان این عمل فیس بوک را ورود دوباره این شرکت به میادین رقابت با دیگر شبکه های اجتماعی و نرم افزارها می دانند. نرم افزار Snapchat و اینستاگرام از چندی پیش این اقدام را در به کارگیری ویدیوهای کوتاه به عنوان تصاویر پروفایل عملی کرده بود، که فیس بوک نیز به تازگی به جمع این نرم افزارها پیوسته است.

منبع: techcrunchبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *