لشکر میلیونی ایرانی ها در تلگرام

|
۰ دیدگاه

آبان ماه سال گذشته براساس محاسبات صورت گرفته از روی سرور مرکزی تلگرام تعداد کاربران ایرانی ۲۳ میلیون شمارش شد. این در حالی است که امروزه تعداد کاربران ایرانی بیش از ۴۵ میلیون نفر تخمین زده می شود.

به گزارش کلیک، در خبری تازه، تایید شده است که تعداد کاربران فعال ماهانه تلگرام به عدد ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است؛ ضمن آن که دوروف نیز حضور ۲۰ میلیونی کاربران فعال ایرانی را تایید کرد. اما در نهایت تعجب آمارهای رسمی تعداد مراجعات به سرورهای تلگرام نشان می دهد بیش از ۴۵٫۸ درصد از ترافیک کاربران تلگرام روی سرور اصلی تلگرام یعنی آی پی شماره ۱۴۹٫۱۵۴٫۱۶۷٫۹۹ ایرانی هستند.

سرور اصلی تلگرام telegram.org در رده هفدهمین سایت برتر ایران قرار گرفته است و این نشان مراجعه بالای ایرانیان به این سایت است.

از سوی دیگر سرور telegram.me نیز مربوط به ترافیک کانال ‌های تلگرام است که از ژوئن سال گذشته فعال‌ شده و آمارها نشان می دهند کاربران ایرانی ۸۱ درصد از ترافیک کانال ‌ها را در اختیار خود دارد.

اما مساله مورد توجه و سوال آن است که چرا دوروف، مدیر تلگرام، تعداد کاربران ایرانی را ۲۰ میلیون اعلام کرده و رقم واقعی آن را نمی‌ گوید؟ در پاسخ باید گفت یا رقم ۱۰۰ میلیون کاربر ماهانه وی اشتباه است یا وی به دلایل تجاری از گفتن رقم واقعی کاربران ایرانی طفره می‌ رود.

 

 

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.