گزارش اختصاصی کلیک از پنجمین مسابقات کشوری پل ماکارونی

پنجمین مسابقات کشوری پل ماکارونی پنجشنبه ۲۶ فروردین در دانشگاه خواجه نصیر برگزارشد

به گزارش کلیک، در افتتاحیه این مسابقه که ۳۵ شرکت­‌کننده دانش­‌آموزی و ۳۰ شرکت­‌کننده دانشجویی داشت، دکتر حسن قاسم­‌زاده، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر و عضو کمیته علمی مسابقات، در سخنرانی خود گفت که این مسابقات با هدف افزایش روحیه همکاری، افزایش خلاقیت، ارتباط نزدیک با دانش، ارتباط دو سویه جوانان و مسئولان و ایجاد اعتماد به نفس حتی در صورت برنده نشدن، برگزار می­‌شود.

در مراسم افتتاحیه مسابقه که به میزبانی پژوهش‌سرای شهید تهرانی مقدم چهاردانگه برگزار می‌شد، هادی حنیف­‌نیا، رییس آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه و مهندس رحمانی، مشاور شهردار تهران و استاد دانشگاه نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این مسابقه که در ­دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر برگزار شد، تیم­‌های دانش‌­آموزی و دانشجویی در دو بخش راندمانی و هدفمند به رقابت پرداختند.

داوران این دوره از مسابقات مهندس مهدی کریمی، مهندس حسین صدری و مهندس غزاله امیدوار بودند.

در مراسم اختتامیه، تیم‌های زیر به عنوان برنده اعلام شدند:

دانش آموزی: سبک :
۱٫ فرزانگان اندیشه  (وزن سازه : ۳۴٫۲ گرم )
۲٫ امام خمینی ۲ ( ۹۰٫۶۱ گرم )
۳٫ سما ( ۱۸۷٫۶ گرم )
راندمانی :
۱٫ آرینا ( راندمان ( وزن تحملی تقسیم بر وزن سازه ) : ۳۸۷٫۵ )
۲٫ هنرستان سما ( ۳۳۳٫۴ )
۳٫ سیما سازان ( ۳۲۲٫۷ )
۴٫ infinit (247.5)
۵٫ سازه اقتدار ( ۲۳۲٫۶ )
دانشجویی : سبک :
۱٫دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران ( ۲۲٫۹۰ گرم )
۲٫ دانشگاه آزاد زاهدان (۴۵ گرم )
۳٫ دانشگاه خواجه نصیر الدین ظوسی ( ۴۷٫۲۹ )
راندمانی :
۱٫ علی آباد کتول ( ۹۱۵٫۱ )
۲٫ پارسه ( ۷۳۳٫۶ )
۳٫west bridge (733.4)
۴٫ آرشیدا ( ۶۸۴ )
۵٫east bridge (651.6)

هادی نظری، از گروهی که مقام اول راندمانی را به دست آورد گفت:«از همان دوران دبیرستان در این حیطه مشغول به فعالیت هستم و به صورت تجربی اطلاعاتی در مورد علم عمران دارم و به شکل علمی در مورد نرم‌­افزارهایی مانند SAP و AUTO CAD که برای تحلیل سازه­‌های ماکارونی اهمیت دارند، می­دانم.»

وی در مورد تجارب قبلی خود در زمینه مسابقات پل ماکارونی گفت:«از سال ۸۹ در این زمینه مشغول فعالیت هستم و حدود سی مقام کشوری آورده ام.»

 

IMG_20160414_183742376

 

هادی نظری در مورد سازه رتبه اول خود توضیح داد:«ما در این مسابقه طرح جدیدی کار کردیم که تا به حال کار نشده بود. با هم‌­گروهی‌­ام آقای ایمان رستم نژاد، ایده‌ای به ذهن­‌مان رسید که تا به حال امتحان نشده بود. ایده‌مان را در نرم افزار تحلیل کردیم و به این نتیجه رسیدیم که طرح‌ خوبی خواهد بود و امروز هم نتیجه آن را دیدیم و با راندمان ۹۱۵ اول شدیم.»

مقام اول مسابقه به کسانی که می خواهند وارد این رشته شوند توصیه کرد: «در سایت ایران خرپا که همه رکورد دارها و کسانی که مقام آورده اند در آن حضور دارند، عضو شوند، هر سوالی دارند بپرسند و از آن‌ها راهنمایی بگیرند.»بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *