دستگاه تشخیص حرارتی پاناسونیک مانع اتلاف انرژی می شود

فناوری جدید سنجش حرارتی جهت محاسبه اتلاف حرارتی مبتنی بر تفاوت بین دمای سطح بدن و درجه حرارت محیط

به گزارش کلیک، پاناسونیک اعلام کرد که روشی برای تخمین احساس گرمایی با استفاده از حسگرهای مادون قرمز با آرایش Grid-EYE  ابداع کرده که قادر به شناخت آسایش حرارتی یک شخص برای شرایط تهویه مطبوع منحصر به فرد است.

روش تخمین احساس حرارتی، تکنولوژی منحصر به فردی است که برای شناخت حس های انسانی سرد و گرم با محاسبه اتلاف حرارتی بر اساس تفاوت بین دمای سطح بدن و درجه حرارت محیط طراحی شده است. راه حل حسگر حرارتی پاناسونیک از یک الگوریتم رزولیشن بالا با استفاده از  یک حسگر مادون قرمز Grid-EYE برای تشخیص دمای بدن انسان و اشیاء و اندازه گیری دقیق توزیع دما تشکیل شده، در نتیجه تهویه مطبوع برای دمای درک شده توسط آن شخص حاصل می شود. علاوه بر این، پاناسونیک نرم افزار منحصر به فردی را توسعه داده که عملکرد کاربردهای مختلف را به حداکثر می رساند.

هنگامی که این روش برای تهویه هوای خانه ها، ادارات، و وسایل نقلیه استفاده می شود، انتظار می رود این راه حل به بهینه سازی حفاظت از انرژی و آسایش کمک کند. در آینده، پاناسونیک قصد دارد الگوریتم را بهبود بخشد و آن را در زمینه های نیازمند ایمنی، مانند پرستاری و نظارت، که نیاز به تشخیص حالت فردی که در رختخواب دراز کشیده و تشخیص ناهنجاری در یک مرکز، که نیاز به تشخیص حرارت تولید شده در نتیجه ی مشکلات در دستگاه، تجهیزات، سرور، و غیره دارد، معرفی نماید.

منبع: achrnewsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *