نرم افزار درون ماشینی جدید گوگل

اندروید آتو (Android Auto) نرم افزار درون ماشینی جدید گوگل است که برای کمک به برقراری ارتباط گوشی اندروید شما با داشبورد طراحی گردید.

به گزارش کلیک، اندروید آتو که از گوگل l/O سال ۲۰۱۴ آغاز شد، کمی با تاخیر وارد بازار مردمی گردید و به آرامی اما به طور پیوسته در تلاش است تا با حضور در ماشین های تولید جدید جایگاهش را بدست آورد.
اکنون گوگل، با مشاهده علاقمندی از جانب تولیدکنندگان خودرو و ابراز حمایت شان از اندروید آتو، پایگاه اندروید داخل ماشین را به ۱۸ کشور جدید در سطح جهان شامل برزیل، هند و روسیه افزایش داده است. جدا از این کشورها اندروید آتو از پیش در استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، نیوزلند، اسپانیا، بریتانیا و ایالات متحده وجود داشت. علی رغم وجود در این کشورها ممکن است خیلی ها هنوز تجربه اش نکرده باشند. پس، بیایید تعدادی از افسانه های مربوط به آخرین سیستم سرگرمی با امنیت داخلی ماشین گوگل را بشکنیم و بفهمیم چرا باید از دانستنش هیجان زده شوید.

افزایش رانندگی ایمن
اگر فکر می کنید اندروید آتو در ابتدا به منظور سرگرمی داخل ماشین به وجود آمده در اشتباه اید. برعکس، پاسخ گوگل به بازی در ماشین (Car play) اپل این است که اختصاصا برای امنیت در جاده و با تمرکز صرف بر مسیر پیش رو ایجاد شده است. به این منظور گوگل اندروید آتو را با فرمان صوتی طراحی کرده است، در نتیجه دیگر نیازی نیست دست تان را از روی فرمان بردارید.
جدای از آن، زمانی که به برق وصلش کنید به طور خودکار گوشی اندرویدتان را خاموش می کند و فقط نکانی را مهیا می کند که در هنگام رانندگی نیازتان می شود، که شامل تماس، پیام، گزارش آب و هوا، مسیریابی و غیره است. به طور خلاصه تمام اطلاعیه ها یا نکات غیر ضروری فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ چت و غیره را حذف می کند. گوگل ادعا کرده که سیستم اتو اندروید توسط استاندارد جهانی امنیت خودرو مانند مدیریت امنیت ترافیک ملی (NHTSA) تایید شده است.

۲
استریوهای مورد نیاز تحت پوشش اندروید آتو
خیلی از شماها فکر می کنید که اندروید آتو فقط در ماشین های لوکس که قرار است به زودی ارائه شوند وجود دارد. خوشبختانه این گونه نیست. شما می توانید سیستم داخلی ماشین جدید را با انتخاب یکی از استریوهای ماشین تحت پوشش اندروید آتو از مارک های معروف مثل پایونییر (Pioneer)، کنوود/JVC، کلریون و غیره تجربه کنید. در واقع پایونییر AVCI-8100NEX اولین استریو مناسب اندروید آتو است که اکنون در بسیاری از کشورها در سطح جهان شامل انگلیس و آمریکا موجود است.
در هر ماشینی عمل نمی کند
قبل از اینکه استریو جدیدی متناسب با اندروید آتو بخرید، اطمینان حاصل کنید که آیا در درجه اول ماشین شما از این سیستم پشتیبانی می کند یا نه. مشخصا تعدادی از کارخانه های ماشین درجه یک مانند BMW، مرسدس بنز و تویوتا حامی این برنامه نیستند، چرا که احتمالا به سیستم سرگرمی داخل ماشین خودشان علاقمند هستند.
قانون فرمان صوتی
همان طور که قبلا اشاره شده، هدف اندروید آتو افزایش ایمنی در هنگام رانندگی است. از این رو گوگل مبنای کاری پایگاهش را براساس فرمان صوتی قرار داده است. در واقع عملکرد و واسطه کاری بسیار مشابه آن چیزی است که گوگل اکنون در گوشی های اندروید اعمال می کند. سیستم به طور خودکار زمانی که پیام متنی شما دریافت شد آن را می خواند و در صورتی که قصد پاسخ گویی دارید باید آن را با صدای بلند برای سیستم بخوانید. فرمان های صوتی مشابه برای کارهای دیگری مانند گزارش هوا، مسیر یابی و همچنین برای دریافت تماس به کار می آید.
ضمنا پایگاه اندروید آتو صفحه کلیدی برای نوشتن پیام هم تعبیه کرده، ولی زمانی عمل می کند که ماشین خاموش باشد. به محض این که ماشین روشن شود صفحه کلید ناپدید می شود.
اندروید ۵٫۰ یا بالاتر بگیرید
اگر متمایل به تجربه اندروید آتو در ماشین تان هستید بررسی کنید که آیا گوشی هوشمندتان برمبنای اندروید لالی پاد (۵٫۰) یا بالاتر از آن است یا خیر. همچنین باید برنامه متناسب با اندروید آتو را از فروشگاه بازی (Play store) نصب کنید.

۴
هنوز خدمات وای فای یا بلوتوث ندارد
یکی از شاخصه های مورد انتظار برای اندروید آتو اتصال گوشی به استریو ماشین از طریق بلوتوث یا وای فای است. اکنون شما باید برای اتصال گوشی تان به استریو از طریق کابل USB اقدام کنید. اگر چه خیلی ناخوشایند نیست اما کمی داشبوردتان را بدنما می کند.
اطلاعات زیادی درباره موبایل دریافت کنید
اندروید آتو به شدت، نه کاملا، به ارتباطات اینترنتی گوشی تان وابسته است. بنابراین اگر زمانی موبایل تان اطلاعات ارتباطی اش را از دست داد یا در منطقه ای هستید که مشکل ارتباطی وجود دارد، اندروید آتو نمی تواند خوب کار کند. در واقع سیستم هدایت داخلی ماشین بسیار تحت تاثیر این بحران های ارتباطی قرار می گیرد. اگر چه چنین مشکل ارتباطی در کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا به ندرت پیش میاید اما در کشورهای در حال توسعه مثل برزیل و هند که هنوز خیلی از مکان هایشان فاقد ارتباطات اینترنتی هستند مشکلی رایج محسوب می شود.
عدم کنترل رادیویی و دمایی
اندروید آتو کنترل کامل داشبورد را در اختیار ندارد. در واقع هم چنان باید به طور دستی ایستگاه رادیویی ماشین تان را عوض کنید و تهویه هوای ماشین را کم یا زیاد کنید ( تا ماشین تان با کنترل خودکار آب و هوا پیش نرود). شایان ذکر است که گوگل در نهایت تمام این شاخصه ها را در سیستم داخلی ماشین اعمال خواهد کرد.

منبع: ibtimesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *