سنسور دوربین هوآوی P9 مستقیما توسط شرکت لایکا تولید نشده است!

شاید تا کنون تصور داشتید که سنسور دوربین دوگانه گوشی هوشمند هوآوی P9 به طور مستقیم توسط شرکت لایکا (Leica) یا سونی (Sony) تولید شده باشد، اما به واقع این چنین نیست!

کمپانی چینی هوآوی که در سال ۲۰۱۵ عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست خود را به عنوان سومین برند بزرگ تولید کننده گوشی در دنیا معرفی کند، چندی پیش به طور رسمی از پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود رونمایی کرد. پرچمدار سال ۲۰۱۶ هوآوی گوشی هوشمند Huawei P9 نام داد. این گوشی هوشمند کیفیت ساخت مطلوبی داشته و از ظاهر جذابی نیز بهره می‌برد، اما به عقیده ما از نظر قدرت عملکرد حرف چندانی برای گفتن ندارد. برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می‌کنیم که مقاله با عنوان “نقد و بررسی هوآوی P9؛ محصولی زیبا و جذاب اما نه چندان قدرتمند” را مطالعه کنید.

اما یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد گوشی هوشمند هوآوی P9 مربوط به بهره‌مندی آن از دوربین دوگانه اصلی است. دوربین دوگانه این گوشی به واقع عملکرد عالی داشته و از جمله بهترین نقاط مثبت در طراحی این محصول به شمار می‌رود. هر دو سنسور دوربین به کار گفته شده در مجموعه دوربین دوگانه اصلی این گوشی سنسورهایی ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۱٫۲۵ میکرونی و مبتنی بر مدل Sony IMX286 هستند. لنز دوربین آن‌ها از نوع لایکا بوده و لوگو و آرم این شرکت بزرگ در کنار دو لنز دوربین اصلی گوشی هوآوی P9 حک شده است. اما آیا می‌دانستید که این دو لنز دوربین به طور مستقیم توسط هیچ یک از دو کمپانی سونی یا لایکا تولید نشده‌اند؟

به گزارش کلیک، دو سنسور دوربین به کار گرفته شده د مجموعه دوربین دوگانه اصلی گوشی هوشمند هوآوی P9 توسط شرکت سانی اپتیکال تکنولوژی (Sunny Optical Technology) تولید شده‌اند. کمپانی سانی اپتیکال یک شرکت چینی است که به طور مستقیم زیر نظر کمپانی لایکا فعالیت می‌کند. این شرکت چینی در پروژه تانگو (Project Tango) نیز با کمپانی گوگل همکاری مستقیمی داشت. حتما می‌دانید که پروژه تانگو گوگل مربوط به یک تکنولوژی نقشه برداری سه بعدی است که از سال ۲۰۱۴ به طور رسمی استارت آن زده شد. این پروژه بسیار پیشرفته و پیچیده محسوب می‌شود و شرکت سانی اپتیکال تکنولوژی نیز در آن نقش محسوسی داشته است. بنابراین این کمپانی از نظر کیفیت عملکرد یک شرکت قابل اطمینان به شمار می‌رود و نباید تصور کنیم که این شرکت چینی از نظر کیفیت عملکرد دارای ضعف خاصی است.

اما همانطور که اشاره کردیم کمپانی سانی اپتیکال تکنولوژی به طور مستقیم زیر نظر شرکت لایکا فعالیت دارد، بنابراین می‌توان به نوعی مدعی شد که دو شرکت هوآوی و لایکا به طور غیر مستقیم در طراحی دوربین دوگانه گوشی هوشمند هوآوی P9 همکاری می‌کنند. جالب است بدانید که این اولین باری محسوب می‌شود که شرکت لایکا با یک کمپانی چینی وارد همکاری شده است. این امکان وجود دارد که همکاری‌های مابین این دو شرکت با واسطه کمپانی سانی اپتیکال تکنولوژی همچنان ادامه پیدا کند و در محصولات آینده هوآوی نیز شاهد به کار گیر‌ی لنز دوربین‌های تولید شده توسط این برند چینی باشیم. نظر شما در رابطه با دوربین دوگانه گوشی هوشمند هوآوی P9 چگونه است؟ آیا با تجهیز گوشی‌های هوشمند به دوربین‌ دوگانه موافق هستید؟

منبع:

androidheadlinesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *