وحشت نتفلیکس از ورود آمازون در حوزه ارائه سرویس ویدئویی

با سرمایه گذاری امازون در بخش سرویس های ویدئویی، هم‌اکنون نت‌فلیکس خطر ریزش کاربران خود را در سرویس ویدیویی احساس می‌کند.

به گزارش کلیک، در روز شنبه شرکت آمازون از سرویس جدیدی با نام Prime Video رونمایی کرد که به کاربران اجازه خواهد داد با پرداخت مبلغ ۸٫۹۹ دلار به صورت ماهیانه از این سرویس پخش ویدیویی استفاده کنند.

سرویس نت‌فلیکس دارای دو نوع متفاوت است. سرویس نوع اول آن با کیفیت معمولی و فاقد HD است که قیمت آن ۷٫۹۹ دلار است و سرویس محبوب و باکیفیت HD آن ۹٫۹۹ دلار است. طبق اخباری که از طریق Wall Street Journal اعلام شده است، کاربران آمازون می‌توانند ویدیوهای مورد نظر خود را دانلود کنند و به صورت آفلاین آن‌ها را مشاهده نمایند.

آمازون همانند نت‌فلیکس، در حال توسعه مالکیت‌های شخصی و فروش فیلم‌های خود است که شامل فیلم‌هایی هم‌چون Transparent و Man in the High Castle می‌شوند. اما هنوز نتوانسته است به‌خوبی نت‌فلیکس بازدیدکننده‌های عالی برای فیلم‌هایی مانند House of Cards ،Orange is the New Black و Daredevil دریافت کند.

علی‌رغم تمام این مسائل، آخرین تغییرات آمازون که شمال جابه‌جایی شرکت از سیاتل است، نشان‌دهنده آن است که آمازون همانند نت‌فلیکس تلاش دارد تا با صبر و حوصله برنامه‌های خود را گسترش دهد. دقیقا مشابه همان کاری که نت‌فلیکس انجام داد و در حال حاضر توانسته است به عنوان جایگزین مناسبی برای شبکه‌های متداول و کابلی تلویزیون باشد.

یکی از دلیل که می‌تواند موجب جدب کاربران نت‌فلیکس به سرویس جدید آمازون شود حق پرداخت ماهیانه به جای حق پرداخت سالیانه است. در سرویس Amazon Prime کاربران می توانند با پرداخت ۱۰٫۹۹ دلار از عضویت ماهیانه برخوردار باشند و هر زمان خواستند می‌توانند عضویت خود را لغو کنند.

شرکت آمازون با رونمایی از سرویس جدید خود، قبل از سرویس جدید نت‌فلیکس که در روز دوشنبه معرفی شد، یک حرکت کاملا استراتژیک و با برنامه را از خود نشان داد. حالا باید دید که آیا نت‌فلیکس می‌تواند به سرعت و به شکل خلاقانه‌ای به رقیب جدید خود پاسخ دهد؟

منبع: mashableبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *