آیا فناوری ۳D Touch در اندورید N به کار گرفته خواهد شد؟

گوگل تلاش می‌کند فناوری ۳D touch را به سیستم‌عامل اندرویدی خود اضافه کند

به گزارش کلیک، در آخرین پیش نمایش از نسخه اندروید N مربوط به توسعه‌دهندگان، نشانه‌هایی وجود دارد که می‌توان حدس زد به زودی شاهد استفاده از فناوری ۳D Touch در اندروید خواهیم بود. یکی از توسعه‌دهندگان با ترفندی تلاش کرد تا عملکرد این فناوری را به ما نشان دهد و بگوید که گوگل درباره شیوه پیاده‌سازی این فناوری چطور فکر می‌کند.

از آن‌جایی که هنوز هیچ دستگاه اندرویدی با قابلیت‌های فیزیکی فناوری ۳D Touch وجود ندارد، توسعه‌دهندگان مجبور به شبیه‌سازی عمکلرد این فناوری با استفاده از لمس طولانی مدت و کشیدن آیکن به سمت پایین هستند. در مستندات گوگل، فناوری ۳D Touch تنها برای آیکن خود نرم‌افزارها یا launcher shortcutها مفید و کاربردی هستند.

بنابراین اگرچه کاربران دسترسی کامل به عملکرد peek-and-pop خواهند داشت ، اما به نظر نمی‌رسد این فناوری به طور همه‌جانبه کاربردی باشد. مثلا در ویجت‌های پاپ‌آپ که اطلاعات ساده‌ای را نمایش می‌دهند (مانند شرایط آب و هوا یا نتایج ورزشی) یا شورت‌کات‌هایی به  اطلاعاتی که درون یک نرم‌افزار نشان داده می‌شود.

در حال حاضر، این تنها یک پیش نمایش ساده از چیزی است که گوگل قصد دارد در مراسم I/O 2016 به توسعه‌دهندگان عرضه کند. پس بهتر است تا اعلام رسمی خبر، منتظر بمانیم.

منبع : thenextwebبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *