رویداد فیسبوک، یک ویژگی هیجان‌انگیز

مدتی است که فیسبوک اعلان‌هایی ارسال می‌کند که به شما می‌گوید دوستان شما در چه رویدادهایی شرکت و یا علاقه‌مند به شرکت هستند. پیش از این، این ویژگی را چندان آزاردهنده نمی‌دانستم که بخواهم آن را غیر فعال کنم. البته پیگیر این اعلان‌ها نیز نبودم تا اینکه یک اتفاق نظر مرا دگرگون کرد.

به گزارش کلیک، ویژگی رویداد فیسبوک به کاربران کمک می‌کند تا از رویدادهای اطراف خود باخبر شوند و یا یک رویداد خاص را به اطلاع دوستان خود برسانند.

صبح شنبه طبق معمول از خواب بیدار شده به سراغ کارهای روزانه و چک کردن تلفن، ایمیل‌ها، اخبار و اعلان‌های برنامه‌ها رفتم. در این حین یک اعلان فیسبوک توجه مرا جلب کرد: یک بازارچه خیریه برای کمک به بیماران یک بیمارستان توسط یکی از دوستان برنامه‌ریزی شده و سایر دوستان علاقه‌مند به شرکت در آن بودند.

این اعلان ساده روز مرا متحول کرد

به یکی از دوستانم که او نیز در آن بازارچه شرکت می‌کرد پیام داده و از وی خواستم در صورت امکان مرا نیز با خود ببرد. من به آن بازارچه رفته و علاوه بر این‌که با افراد جدید و پر تلاش آشنا شدم، توانستم به آن‌ها کمک کرده و احساس مفید بودن را تجربه کنم.

این یک مثال خوب برای کارکرد فیسبوک است که چگونه از نفوذ اطلاعات اجتماعی استفاده می‌کند تا سطح زندگی ما را ارتقا دهد. شاید اغلب اوقات فیسبوک این کار را انجام ندهد، اما هنگامی که از آن استفاده می‌کند تبدیل به یک تجربه لذت بخش تبدیل خواهد شد.

فیسبوک در طول سال‌ها ویژگی‌های دیگری از این دست را اضافه کرده است و من همیشه اغلب آن‌ها را غیرفعال می‌کنم زیرا اغلب آن‌ها برای من مناسب نیستند.

این اتفاق یک یادآوری بود که چنین ویژگی‌های تا چه حد قدرتمند خواهند بود، حتی اگر مورد استفاده همگان قرار نگیرند. فیسبوک به چیزی ورای یک وبسایت معمولی یا یک برنامه موبایل تبدیل شده است. البته فیسبوک نمی‌تواند ویژگی بسازد که برای تمام ۱٫۵۹ میلیارد کاربر خود مناسب باشد اما خوشحالم که این شرکت تلاش و آزمودن ویژگی‌های جدید هراس ندارد.

اگرمن آن اعلان را دریافت نکرده بودم، احتمالا تمام روز را در خانه باقی مانده و یک شنبه کسالت‌بار دیگر را با تماشای فیلم و یا بازی ویدئویی و احتمالا فیسبوک گردی می‌گذراندم.

منبع: venturebeatبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *