هدفون جدید با قابلیت تشخیص و حذف صدا های مزاحم محیط تولید شد

|
۰ دیدگاه

یک دستگاه کوچک به اندازه و شکل هدست، امکان تشخیص و حذف صدا های بیرونی و انتقال صدا های مورد نظر به سمعک را فراهم می کند.

به گزارش کلیک، این قابلیت به لطف تلاش های محققان دانشگاه کورتین و همکاران صنعتگر آن ها برای ساختن دستگاه Nuheara IQbuds ممکن شده است.

آن ها می گویند کاربرانی که از دستگاه IQbuds استفاده می کنند قادر خواهند بود تا از قابلیت مدیریت صداهای محیط برخوردار شوند.

این دستگاه کوچک با دارای بودن بلوتوث قادر است تا هر گونه محتوای استریمی را از موسیقی گرفته تا پادکست پخش کند.

هم زمان با پخش محتوا، توانایی بسیار پیشرفته پردازش سیگنال های این دستگاه به کاربر اجازه می دهد تا صداهای مزاحم اطراف مانند صدای ترافیک و یا گفتگوی افراد دیگر را حذف نمود.

این دستگاه به عنوان یک دستگاه متصل شونده به گوشی های هوشمند با قابلیت تقویت فوق العاده صدا برای فروش عرضه خواهد شد و مشتریان قادرند آن را خریداری کنند.

پروفسور کوین فین، رییس دانشکده مهندسی برق و رایانه می گوید: عرضه این دستگاه نسبتا ارزان قیمت را می توان گامی جهت پیشبرد برنامه های آینده و توسعه و استفاده از آن در دنیای بازی های رایانه ای دانست.

او می افزاید: هدف نهایی ما توسعه IQbuds و تبدیل آن به دستگاهی برای استفاده در دنیای واقعیت مجازی است.

او می گوید: این به آن معنی است که وقتی شما سر خود را حرکت می دهید قادر خواهید بود تا صدا ها را به صورت ۳ بعدی در دنیای مجازی احساس کنید.

همچنین پروفسور نوردهولم می افزاید: این دستگاه امکان بهتر شنیده شدن برخی صدا ها نسبت به دیگر صدا ها را می دهد.

او می گوید این دستگاه را می توان در زمینه های مختلفی از جمله بازار سمعک ها به کار گرفت. ما به خصوص انتظار داریم که این دستگاه برای افرادی که در حال از دست دادن شنوایی خود هستند مفید باشد.

منبع: phys

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.