نسل جدید پنل‌های محافظ نمایشگر کمپانی کورنینگ معرفی شد!

کمپانی کورنینگ (Corning) که در زمینه طراحی پنل‌های مقاوم و محافظت کننده از صفحه نمایش دستگاه‌های هوشمند موبایلی فعالیت می‌کند، به تازگی از نسل جدید پنل‌های محافظ خود با نام اختصاصی ویبرنت گوریلاگلس (Vibrant Gorilla Glass) رونمایی کرد!

شرکت کورنینگ در اصل یک شرکت آمریکایی تولید کننده شیشه و سرامیک و مواد مشابه است. این کمپانی پنل‌های مقاوم اختصاصی را با نام گوریلاگلس (Gorilla Glass) ساخته که امروزه نسخه‌های جدید آن در نمایشگر گوشی‌های هوشمند به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. آخرین نسخه از این نوع پنل‌های مقاوم کمپانی کورنینگ، گوریلاگلس ۴ نام داشت که محصولاتی همچون گلکسی S7، گلکسی S7 Edge و ال‌جی جی ۵ به آن مجهز هستند. این پنل منجر می‌شود تا نمایشگر دستگاه در قبال ضربه و خراشیدگی مقاومت بالایی داشته باشد. اما شرکت کورنینگ به تازگی از نسخه جدید پنل‌های محافظ نمایشگر خود با نام اختصاصی ویبرنت گوریلاگلس رونمایی کرد!

به گزارش کلیک، پنل محافظ ویبرنت گوریلاگلس نسبت به پنل گوریلاگلس کیفیت ساخت بالاتری داشته و به طور غیرمستقیم منجر به بهبود وضوح تصویر نمایشگر و کیفیت رنگ‌های آن می‌شود. آقای اسکات فورستر (Scott Forester) رئیس کمپانی کورنینگ در این باره می‌گوید:

“کمپانی‌های طراح و تولید کننده محصولات هوشمند موبایل در تلاش هستند تا کیفیت ساخت، مقاومت و کارایی محصولاتشان را افزایش دهند. در این بین وضوح تصویر نمایشگر این محصولات و میزان مقاومت آن‌ها در برابر عوامل خارجی همچون ضربه و خراشیدگی از جمله مواردی است که مستقیما بر روی کیفیت ساخت محصولات این برندها تأثیرگذار خواهد بود. پنل‌های محافظ ویبرنت گوریلاگلس دریچه‌ای نو به منظور افزایش کیفیت نمایشگر دستگاه‌های هوشمند موبایلی محسوب می‌شود.”

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات بیشتری در رابطه با جزئیات پنل‌های ویبرنت گوریلاگلس ارائه نشده و به واقع نمی‌دانیم که این پنل‌ها تا چه اندازه نسبت به پنل‌های گوریلاگلس ۴ متفاوت و با کیفیت‌تر هستند. اما بدون تردید در آینده نزدیک شاهد انتشار مقالات و اطلاعات بیشتری در این رابطه خواهیم بود. در پایان لازم به اشاره است که کروم‌بوک جدید ایسر که به تازگی با نام اختصاصی Acer Chromebook 14 معرفی شده، رسما اولین محصول هوشمندی محسوب می‌شود که صفحه نمایش آن از پنل محافظ ویبرنت گوریلاگلس تجهیز شده است.

منبع: phonearenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *