نقص فنی گوگل دردسرآفرین شد

اشکال فنی گسترده گوگل خدمات شخص ثالث را دچار مشکل کرد.

به گزارش کلیک، ابزارهای گوگل برای ورود به خدمات شخص ثالث روز سه‌شنبه صبح قطع شد و افراد و سازمان‌هایی که وابسته به خدمات و سرویس‌های مختلف آن بودند دچار مشکل شدند.

گوگل OAuth یک سیستم است که شما را قادر می‌سازد از طریق جیمیل یا اکانت گوگل خود وارد خدمات مربوط به شوید.بسیاری از کاربران توئیتر گزارش دادند API مربوط به گوگل OAuth در ساعت ۹٫۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه کار نمی‌کرده و آنان را بیرون از خدماتت مورد نظرشان نگه داشته است. عواقب آن در سیستم Mashabl نیز تداخل ایجاد کرده است.

مشخص نیست که قطعی چه مقدار به طول انجامید اما اغلب سرویس‌های متصل به حساب‌های برنامه گوگل Mashabl بعد از ساعت ۱۱٫۳۰ دقیقه بازیابی شدند. این قطع اتصال سازمان‌هایی را که از برنامه‌های گوگل استفاده و وابسته به گوگل OAuth بودند، تحت تاثیر قرار داد. برای مثال، Mashable از برنامه‌های گوگل برای اتصال به Trello، SocialFlow و CMS اصلی(سیستم مدیریت محتوا) علاوه بر خدمات پایه گوگل مانند جیمیل، تقویم و اسناد گوگل  استفاده می‌کند. در واقع خدمات گوگل همچنان بدون اشکال بودند، تنها لاگین به خدمات شخص ثالث دچار مشکل شده بود.

این قطعی ممکن است منطقه‌ای بوده باشد، زیرا برخی کارکنان خارج از ایالات متحده گزارش دادند که خدمات شخص ثالث همچنان فعال است. با این‌حال بسیاری از کاربران  که تلاش کردند وارد حساب گوگل خود شوند با این پیام روبه‌رو شدند:

Screen-Shot-2016-04-19-at-9.56.26-AM

بنا به نظر گوگل، این مشکل احتمالا به‌دلیل یک اختلال در جیمیل بوده که روز دوشنبه رخ داده است. طبق این گزارش روز سه‌شنبه گوگل درایو نیز دچار اختلال شده است.

منبع: mashableبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *