ایلان ماسک موثر بودن اتومبیل های خودران تسلا را ثابت می کند

قابلیت خودران اتوموبیل ها ( بدون راننده) معمولا در رابطه با خودروهایی عنوان می شوند که خود را هدایت می کنند در حالی که در واقع این ویژگی بسیار مهم تر از یک کمک برای راننده است. این ویژگی در موارد خاصی، می تواند شما را از یک تصادف قریب الوقوع  نجات دهد. به گزارش کلیک، این موضوع، اتفاقی است که برای آقای جاشوا بران، راننده مدل اس تسلا، افتاد. ماشین بران به طور اتوماتیک از مقابل کامیونی که به او نزدیک می شد، تغییر مسیر داد.

در این رابطه، بران ویدیویی در سایت یوتوب پست کرده و واقعه را بدین گونه شرح داد: من در حال راندن در یک بزرگراه میان-ایالتی بودم و همانطور که شما در تصویر می بینید در سمت چپ من یک کامیون در لاین دیگر در حال حرکت بود. وقتی به خروجی بزرگراه دیگری نزدیک شدیم، کامیون به سمت راست پیچید بدون اینکه متوجه تسلای من بشود. من هم در واقع اصلا به آن سمت خودرو نگاه نمی کردم و تسی (نام ماشین من) در حال انجام وظیفه به همراه وضعیت خودران خود بود. تسی ضمن اینکه مکررا به من پیغام می داد که ” به سرعت کنترل ماشین را به دست بگیر” هم زمان به صورت خودکار به سمت راست منحرف می شد تا از برخورد با کامیون ممانعت کند.

ویدیوی مزبور توجه ایلان ماسک، موسس کارخانه تسلا را جذب کرده در حساب توییتری خود در روز دوشنبه آن را با دیگران به اشتراک گذاشت: لینک زیر نشان دهنده، ویدیویی است که در آن اتوموبیل خودران تسلا برای اینکه از برخورد با کامیون جلوگیری کند با اصلاح مسیر خود به سمت راست می پیچد. https://t.co/FZUAXSjlR7

ایلان ماسک  ۱۷ آوریل ۲۰۱۶

ماسک اخیرا در حوزه فضا نیز بر فرود موفقیت آمیز فضا پیمای  SpaceX  بر روی یک کشتی بدون سرنشین متمرکز شده است. عجیب نیست اگر این کار آفرین پیشرو در تکنولوژی های روز، در آینده ای نزدیک شمار پیش فروش نسل سوم خودرو های تسلا خود را که به حدود  ۴۰۰۰۰۰  می رسد به عموم اعلام کند.

منبع :  mashableبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *