تولید ایکس باکس ۳۶۰ پس از گذشت ۱۰ سال متوقف شد!

اگر چه کمپانی مایکروسافت تا به امروز نتوانست در نسل هشتم کنسول ها برنده رقابت ها شود، اما در نسل گذشته این شرکت با عرضه کنسول ایکس باکس ۳۶۰، قدرت خود را برای تمامی گیمرها به نمایش گذاشت. کنسول ایکس باکس ۳۶۰ که در زمان عرضه آن بسیاری از گیمرها و علاقه مندان به بازی های رایانه ای را به سمت خود کشاند و به عنوان یکی از محبوب ترین کنسول های تاریخ شناخته شد. پس از رونمایی از کنسول ایکس باکس وان و جهش کنسول ها از نسل هفتم به نسل هشتم، کم کم شاهد عرضه عناوین کمتری برای کنسول Xbox 360 بودیم و حال مایکروسافت برای همیشه از این کنسول خود خدافظی کرد! بنا به گزارش منتشر شده، مایکروسافت چند روز پیش به صورت رسمی، تولید کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را متوقف کرد و از امروز به بعد، شاهد تولید این کنسول نخواهیم بود. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، در زمان معرفی از کنسول Xbox 360 و پلی استیشن ۳، بیشتر هواداران خرید ایکس باکس ۳۶۰ را به تمامی کنسول ها ترجیح دادند و مایکروسافت فروش بسیار خوبی را با عرضه این دستگاه تجربه کرد. حال پس از گذشت ۱۰، تولید این کنسول به صورت رسمی متوقف شد و مایکروسافت با تمام نیرو به سراغ بهبود کنسول ایکس باکس وان می رود.

بدون شک کنسول های نسل هفتم به خوبی در بازار و عرصه بازی های ویدیویی چندین سال دوام آورند و عمر خیلی زیادی داشته اند. برخی از تحلیل گران ادعا می کنند که کنسول های نسل هشتم از نظر عملکرد هرگز مشابه نسل گذشته نیستند و در آینده نزدیک شاهد رونمایی از کنسول های نسل نهم خواهیم بود. این خبر چند روز پیش توسط خرده فروش گیم استاپ تایید شد. در هر صورت، با گذشت زمان کم کم توجه بازی سازان به کنسول ایکس باکس ۳۶۰ کم شد به طوری که بیشتر عناوین جدید برای کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه می شوند.

با این حال، مایکروسافت پس از گذشت ۱۰ سال از کنسول نسل هفتم خود خدافظی می کند و خط تولید این دستگاه را برای همیشه متوقف کرد. چندی پیش رئیس بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت، آقای فیل اسپنسر، در خصوص توقف تولید این کنسول اعلام کرد:

قطعا کنسول ایکس باکس ۳۶۰ به ما کمک کرد تا مفهوم یک نسل کامل بازی های ویدویی را متوجه شویم. من به زحمت ها و کارهایی که تا به امروز (در این دهه) برای تولید سخت افزارها، بازی ها، پشتیبانی و خدمات و … این کنسول انجام داده ام، افتخار می کنم و از حمایت بی کران و همیشگی طرفداران و کاربران سپاس گزار و خوشحالم.

از کنسول ایکس باکس ۳۶۰ نیز متشکرم چرا که کمک کرد تا ما شبکه ایکس باکس لایو را به یک شبکه بزرگ و هیجان آور تبدیل کنیم و کاربران زیادی را به سمت خود کشید. کنسول Xbox 360، یک دستگاه سرگرمی بسیار محبوب و پرطرفداری محسوب می شود. از زمان تولد تا به امروز، تمامی کاربران ما بیش از ۷۸ میلیارد ساعت خود را صرف تجربه های بازی ویدیویی بر روی این کنسول کرده اند. همچنین تاکنون کاربران توانسته اند ۴۸۶ میلیارد امتیاز با ۲۷ میلیارد اچیومنت به دست آورند و ۲۵ میلیارد ساعت نیز صرف برنامه های این دستگاه شده است.

کنسول ایکس باکس ۳۶۰ برای هر کس در کمپانی مایکروسافت معنای زیادی دارد. در حالی که ما در مسیر شگفت انگیز خودمان را طی می کنیم، در واقعیت از تولید کنسول ایکس باکس ۳۶۰ بیش از یک دهه زمان گذشته است. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که تولید این کنسول نسل هفتم را برای همیشه متوقف کنیم. البته شرکت مایکروسافت هنوز در انبار کنسول ایکس باکس ۳۶۰ زیادی دارد که علاقه مندان می توانند در مناطق مختلف جهان این دستگاه را خریداری کنند. به عبارت دیگر، مایکروسافت به فروش این کنسول ادامه می دهد. (فروش محصولات در انبار و فروشگاه ها)

xbox_360

اگر شما یکی از دارندگان کنسول ایکس باکس ۳۶۰ هستید، ممکن است نگران پشتیبانی از این کنسول نسل هفتم باشید. خوشبختانه با توقف تولید این دستگاه، مایکروسافت دست از پشتیبانی از آن برنمی دارد و همچنان از Xbox 360 خود حمایت می کند. در زیر می توانید لیست مواردی که مایکروسافت پس از امروز از آن ها پشتیبانی می کند را مشاهده کنید:

  • دارندگان ایکس باکس ۳۶۰ همچنان می توانند از خدمات و قابلیت های شبکه ایکس باکس باکس لایو برای تجربه بازی ها به صورت آنلاین و چند نفره، نرم افزارهای موجود برای این دستگاه و دریافت بازی های گلد (رایگان) استفاده کنند.
  • تمامی سرورهای شبکه ایکس باکس لایو که از کنسول ایکس باکس ۳۶۰ پشتیبانی می کرد، همچنان آنلاین و فعال می مانند و دارندگان مانند گذشته می توانند از سرورها استفاده و بازی های محبوب خود را با تمام پشتیبانی های لازم تجربه کنند.
  • همچنان امکان خرید ۴۰۰۰ لوازم جانبی برای دارندگان این کنسول وجود دارد. البته توجه داشته باشید که دیگر هیچ گونه لوازم جانبی این کنسول تولید نمی شود و تمامی لوازم جانبی، موجودی های کمپانی مایکروسافت در انبار می باشد.
  • تمامی سخت افزار های ایکس باکس ۳۶۰ در وب سایت xbox.com/support پشتیبانی می شود.
  • تمامی دارندگان کنسول ایکس باکس وان در صورتی که در نسل گذشته اقدام به خرید بازی کرده بوند و هم اکنون قصد تجربه عناوین نسل هفتم را در سر دارند، به کمک قابلیت Backward Compatibility و بدون پرداخت هزینه ای، می توانند عناوین مورد نظر و حاضر در لیست را بازی کنند.

هم اکنون کمپانی مایکروسافت تمام تمرکز خود را بر روی پلتفرم ایکس باکس وان و سیستم عامل ویندوز ۱۰ گذاشته است. همان طور که اطلاع دارید، این شرکت قصد دارد که میان این دو پلتفرم ذکر شده، ارتباط برقرار کند و تمامی عناوین انحصاری ایکس باکس وان را برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ نیز عرضه کند. این شرکت بزودی از برنامه های خود صحبت می کند اما تاریخ دقیق آن هنوز اعلام نشده است. احتمال می رود که مایکروسافت در کنفرانس رسمی خود که در رویداد بزرگ و باشکوه E3 2016 برگزار می شود، جزئیات بیشتری از برنامه های خود منتشر کند. همراه رسانه کلیک باشید…

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با توقف تولید کنسول Xbox 360 چیست؟ آیا هم اکنون شما بر روی این کنسول بازی های ویدیویی را تجربه می کنید؟ نسل هفتم و کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را چگونه ارزیابی می کنید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: VG247بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *