آموزش رفع مشکل ذخیره نشدن رمز وای فای در ویندوز ۱۰

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که رمز وای فای خود را برای استفاده در ویندوز ۱۰ وارد کرده باشید و پس از راه اندازی مجدد رایانه یا لپ تاپ شاهد فراموش شدن آن رمز توسط ویندوز ۱۰ باشید؟

کلیک – این مشکل فقط برای شما پیش نیامده است و بسیاری از کاربران وجود چنین مشکلی را هنگام راه اندازی مجدد سیستم گزارش داده اند.

اما نگران نباشید، چرا که برای حل این مشکل راه هایی وجود دارد که همه آن ها ساده و آسان است. کافیست این آموزش را دنبال کنید.

SettingsWi-Fi

اولین روش این است که ویندوز ۱۰ را مجبور کنید تا رمز شبکه وای فای شما را فراموش کند و بنابر این شما قادر خواهید بود تا آن را مجددا ذخیره کنید. برای انجام این کار روی آیکون وایرلس (wireless) در تسکبار کلیک کنید. سپس روی Network Settings کلیک نمایید. پس از باز شدن منو روی  Manage known networks( و یا Manage Wi-Fi settings و سپس Manage known networks) کلیک کنید.

در مرحله بعد روی شبکه ای که مشکل ذخیره نشدن رمز در آن وجود دارد کلیک کرده و گزینه Forget را انتخاب کنید. اکنون دوباره روی آیکون وایرلس در تسکبار کلیک کرده و به شبکه مورد نظر خود مثل همیشه متصل شوید. سپس رایانه خود را ریستارت (راه اندازی مجدد) کنید. حال باید مشاهده کنید که ویندوز رمز شما را ذخیره کرده است. اگر این اتفاق نیفتاد و مشکل همچنان ادامه داشت، روش های دیگری که در قسمت زیر می آید را امتحان کنید.

 

Device-Manager-2016-04-20-16.02.14

با تایپ کردن عبارت devmgmt در نوار جستجو،  Device Manager را باز کنید. در زیر گزینه Network Adapters، روی آداپتور (adapter) خود کلیک راست کرده و سپس Uninstall را انتخاب کنید.اکنون باید سیستم خود را ریستارت کرده و پس از روشن شدن مجددا به شبکه مورد نظر خود متصل شوید. (ویندوز می بایست به صورت خودکار آداپتور وایرلس را پیدا کند).

با استفاده از این دو روش شما قادر خواهید بود تا مشکل عدم ذخیره سازی رمز وای فای در ویندوز ۱۰ را حل کنید و با سرعت بیشتری به اینترنت متصل شوید.

منبع: makeuseofبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *