دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ

دانشگاه علم و فرهنگ، دومین کنفرانس بین ‌المللی وب پژوهی را با هدف بررسی موضوعاتی مانند اقتصاد اینترنتی و مدل‌ های کسب و کار، امنیت و حریم خصوصی در وب برگزار می کند.

به گزارش کلیک، دکتر محمدجواد کارگر، دبیر دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی گفت: به منظور بررسی موضوع وب پژوهی، دومین کنفرانس بین‌ المللی وب پژوهی از سوی دانشگاه علم و فرهنگ در روزهای ۸ و ۹ اردیبهشت ماه در محل این دانشگاه برگزار می‌ شود.

کارگر بیان کرد: ایده برگزاری این کنفرانس بین‌ المللی برگرفته از کنفرانس بین المللی وب است. با برگزاری این کنفرانس درصدد هستیم تا کشور را در حوزه وب به قطب علمی در این حوزه تبدیل کنیم.

وی اعلام کرد: ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از این تعداد ۹۰ مقاله به لاتین بود که نسبت به سال گذشته تعداد مقالات لاتین ارسال شده به این کنفرانس دو برابر شده است.

او هم چنین افزود: تعداد مقالات پذیرفته شده برای ارائه شفاهی را ۴۸ مقاله است که ۲۵ مقاله از ۴۸ مقاله پذیرفته شده مربوط به کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

دبیر دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی اضافه کرد: در این کنفرانس در خصوص موضوعاتی همچون ارزیابی کیفیت وب، اقتصاد اینترنتی و مدل ‌های کسب و کار، امنیت و حریم خصوصی در وب، بازیابی وب و تحلیل محتوا، تحلیل رفتاری و شخصی سازی، تحلیل محیط ‌های مجازی و شبکه ‌های اجتماعی، تعامل انسان و رایانه، جامعه شناسی و اخلاقیات وب، رایانش وب در کاربردهای همراه،‌ رسانه و ارتباط شناسی وب، سکوها و ابزارهای نرم افزاری وب،‌ سکوها و رایانش توزیعی، انبوه و ابری، وب‌ کاوی و وب معنایی بحث و بررسی خواهد شد.

کارگر با اعلام خبر حضور پروفسور آمیت شث (Amit Sheth) در این کنفرانس، گفت: وی جزء ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا و دارای چندین اختراع در حوزه وب است، ضمن آن که برخی پروژه‌ های ملی آمریکا در شرکت پروفسور آمیت شث اجرایی می ‌شود.

وی تاکید کرد: پروفسور آمیت شث هم اکنون در ایران حضور دارد و از امروز کارگاه‌ های آموزشی این دانشمند در ایران آغاز می‌ شود.

او اظهار داشت: با پیگیری‌ های انجام شده، کنفرانس وب پژوهی در آی‌ تری‌ پلی (IEEE) نمایه سازی شده است.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *