شناسایی هوشمند عکس ها با محصول جدید مایکروسافت

کپشن بات عنوانی مناسب برای محصول جدید مایکروسافت است. این سرویس قادر است تا محتویات داخل عکس را با دقت بالایی شناسایی کند.

به گزارش کلیک، کاربران می‌توانند به صورت آنلاین یکی از بات‌های جدید شرکت مایکروسافت را آزمایش کنند. این بات که فعلا با نام Caption Bot شناخته می شود، با تشخیص محتوای تصویر ارسالی کاربر ، شرحی برای آن ارائه می‌کند.
این بات به کمک پردازش تصویر و همچنین پردازش زبان طبیعی، تصاویر آپلود شده کاربران را توصیف می کند. نتایج حاصله، واقعاً هیجان انگیز است.
مایکروسافت چندی پیش و در جریان برگزاری کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ از این محصول شگفت انگیز خود رونمایی کرد.
در سیستم های قدیمی اشتباهات فراوانی وجود داشت، تنها در یک مورد سیستم هوش مصنوعی چهره رئیس جمهور ایالات متحده، باراک اوباما را یک تلفن همراه تشخیص می‌داد. یا در خصوص تصویر یک پیراهن راه راه، تشخیص سرویس هوش مصنوعی، یک کراوات بوده است.
در این سرویس جدید مایکروسافت ربات سعی می‌کند در نگارش شرح تصویر از اطلاعات تاریخی نیز استفاده نماید، به عنوان مثال با ارسال تصویر هیتلر به این سرویس، شرح درج شده در زیر تصویر اینگونه بود: هیتلر رهبر بد نام ارتش نازی!
سخنگوی شرکت مایکروسافت می‌گوید: ما در این سرویس هوشمند برای جلوگیری از برخی سوء استفاده‌ها یک فیلترینگ‌ هوشمند اعمال کرده‌ایم.
اسامه بن لادن یکی از چهره‌های منفوری است که چهره او در کپشن بات تشخیص داده نمی‌شود.
شما هم می‌تواند تصویر خود را در کپشن بات آپلود کنید تا این سرویس هوشمند به تجزیه و تحلیل تصویر چهره شما بپردازد. برای این منظور کافی است عکس خود را در سایت اینترنتی www.captionbot.ai آپلود کنید.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *