غیر فعال کردن Windows Defender در ویندوز ۱۰

|
۰ دیدگاه
windows-10-defender-microsoft

اگر چه ویندوز ۱۰ دارای قابلیت های بی نظیری است، ولی در بین این قابلیت ها نیز موارد نا امید کننده ای پیدا می شود.

کلیک در این سیستم عامل مایکروسافت مشکلات آزار دهنده زیادی وجود دارد که این شرکت باید برای حل آن ها چاره ای بیندیشد.

یکی از بزرگترین این مشکلات، عدم امکان غیر فعال کردن نرم افزار امنیتی Windows Defender در نسخه Home ویندوز ۱۰ است. شما می توانید آن را به صورت موقت غیر فعال کنید ولی پس از مدتی به صورت خودکار مجددا فعال خواهد شد. البته این قضیه برای افزایش امنیت رایانه شما پیش بینی شده است ولی نشان دهنده این است که Windows Defender چندان هم عالی نیست.

حال راه چاره چیست؟

windows-10-home-defender-disable

یکی از گزینه ها ارتقای نسخه Home به نسخه Professional می باشد. در نسخه Professional امکان غیر فعال کردن کامل Windows Defender وجود دارد ولی این کار ۹۹ دلار هزینه خواهد داشت.

اما گزینه دوم این است که یک نرم افزار امنیتی جانبی نصب کنید. تا زمانی که شما یک نرم افزار امنیتی روی سیستم خود داشته باشید،  آن را تشخیص داده و خود را غیر فعال می کند. در واقع ویندوز ۱۰ به اینکه شما از چه ابزاری برای حفظ امنیت رایانه خود استفاده می کنید اهمتی نمی دهد و فقط می خواهد که ابزاری برای این منظور روی رایانه خود داشته باشید.

شما می توانید از آنتی ویروس های معروفی چون Avira، BitDefender و … استفاده کنید.

منبع: makeuseof

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی هستم دانشجوی رشته زبان انگلیسی چند سالی هست که در زمینه مهارت های مختلف رایانه ای فعالیت دارم، از طراحی و مدیریت سایت گرفته تا طراحی گرافیکی.طراحی کامپیوتری جزو علایقم هست و با نرم افزار های مختلف در این زمینه کار می کنم. فعلا هم مقالات و مطالب انگلیسی رو ترجمه می کنم. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.