قابلیت S Bike Mode برای گلکسی J2، J5 و J7 سامسونگ ارائه شد

کمپانی سامسونگ به تازگی نسخه ۲۰۱۶ گوشی گلکسی J3 را در هندوستان معرفی کرد. این گوشی هوشمند به یک قابلیت منحصر به فرد به نام S Bike Mode مجهز شده بود که گفته می‌شد به زودی برای سایر سری محصولات گلکسی J سامسونگ نیز ارائه می‌شود.به گزارش کلیک، از ویژگی‌های نسخه ۲۰۱۶ گوشی گلکسی J3 سامسونگ می‌توان به صفحه‌نمایش ۵ اینچی Super AMOLED، پردازنده ۴ هسته‌ای و رم ۱٫۵ گیگابایتی اشاره کرد. طبق گفته مسئولین، این اولین باری بود که سامسونگ قابلیت S Bike Mode را در این گوشی هوشمند معرفی کرد. به بینان دیگر قابلیت S Bike Mode یک قابلیت منحصر به فرد برای این گوشی بوده است. سامسونگ این قابلیت را به منظور  راحتی دوچرخه‌سواران، موتورسوارن و … طراحی کرده است.

این قابلیت در ابتدا تنها مختص گوشی گلکسی J3 2016 بود ولی هم اکنون طی به‌روز رسانی برای گوشی‌های هوشمند گلکسی J2، گلکسی J5 و گلکسی J7 نیز عرضه شد. البته در این سه گوشی، وضعیت S Bike از اتصال NFC پشتیبانی نمی‌کند و فعال‌سازی آن باید از طریق منوی تنظیمات سریع دستگاه انجام شود.

نسخه ۲۰۱۶ گوشی هوشمند گلکسی J3 مجهز به فناوری NFC است و دستگاه به همراه یک برچسب NFC اختصاصی به منظور استفاده از قابلیت S Bike Mode ارائه می‌شود. این برچسب را می‌توان به کلاه ایمنی یا مخزن بنزین موتورسیکلت و یا بدنه دوچرخه چسباند. پس از انجام این کار کافی است که نسخه ۲۰۱۶ گوشی هوشمند گلکسی J3 خود را به این برچسب نزدیک نمایید تا قابلیت یا وضعیت S Bike Mode در آن فعال شود. اما وضعیت S Bike Mode چه کاربردی داشته و دقیقا چگونه عمل می‌کند؟ با فعال سازی وضعیت S Bike Mode، چنانچه تماس تلفنی دریافت کنید، گوشی شما به طور اتوماتیک پیامی از قبل ضبط شده مبنی بر عدم توانایی شخص در پاسخ دادن را برای فرد تماس گیرنده پخش می‌کند. همچنین در این پیام صوتی از فرد تماس گیرنده درخواست می‌شود که در صورت ضروری بودن تماس، دکمه ۱ را فشار دهید تا تماس وی منتقل شود.

به منظور جلوگیری از پرت شدن حواس موتورسوار یا دوچرخه‌سوار، وی هیچ گونه اعلانی مبنی بر داشتن تماس تلفنی دریافت نمی‌کند مگر اینکه تماس ضروری باشد و فرد تماس گیرنده دکمه شماره ۱ را فشار دهد. این قابلیت همچنین به همراه ویژگی خاصی با نام Motion Lock  ارائه شده که در صورت فعال بودن، قبل از پاسخگویی به تماس دریافتی، موتورسوار را ملزم به ایست کامل می‌کند. بنابراین با فعال‌سازی وضعیت S Bike کاربر به هیچ وجه اجازه ندارد هنگامی که موتور در حال حرکت است به تماس تلفنی ضروری خود پاسخ دهد. هم اکنون کاربرانی که از گوشی‌های هوشمند گلکسی J2، گلکسی J5 و گلکسی J7 سامسونگ استفاده می‌کنند، می‌توانند با یک به روز رسانی ساده از این قابلیت بهره‌مند شوند.

Samsung-Galaxy-J-S-Bike-Mode

منبع: sammobileبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *